Styczniowe linki miesiąca


Witam Was serdecznie w pierwszej rocznicowej edycji linków miesiąca i równocześnie pierwszej porcji cudnych tekstów na rok 2016! Równocześnie z uśmiechem przyznaję, że wczoraj napisałam ostatni (a przynajmniej mam taką nadzieję) egzamin tej sesji - czekam jeszcze na wyniki z dwóch a potem oficjalnie mogę się cieszyć wolnym i wykorzystać go w równym stopniu na czytanie, blogowanie i spędzanie czasu z przyjaciółmi. W tym roku w dużym stopniu udało mi się przygotować kilka postów "na zapas" żeby Złodziejka książek nie świeciła pustkami i żebyście nie odczuli tak bardzo tej chwilowej nie dyspozycyjności, ale i tak miło jest odetchnąć pełnią powietrza i wreszcie coś napisać. A teraz, nie przedłużając już dłużej, zapraszam Was na przegląd najciekawszych linków ze stycznia.

1) Styczeń stanął pod znakiem dwóch "afer" związanych ze światem książek oraz facebookiem. Pierwsza dotyczyła kontrowersji związanej z wymianą 36 książek za jedną, druga - profilowi poświęconemu recenzjom z portalu Lubimyczytać .

2) Jako że styczeń to początek nowego roku, na portalu Lubimyczytać pojawiły się również pewne przewidywania odnośnie trendów na 2016. Nie z wszystkimi z nich bym się zgodziła, ale ciekawie jest się z nimi zapoznać, a potem z perspektywy czasu zobaczyć czy chociaż niektóre z nich się sprawdziły. 

3) Myślę że w postanowieniach wielu z nas pojawił się punkt "czytać więcej klasyków", ale jeśli wciąż nie jesteście do niego przekonani Ami przywołuje 6 powodów dla których warto zapoznać się z klasykami

4) A jeśli i te powody Was nie przekonują nie macie się czym przejmować - nawet sławni pisarze nie przepadali za niektórymi klasykami. 

5) Dla tych którzy wymarzyli sobie by w 2016 zapoznać się z jeszcze większą liczbą pozycji - kilka sprawdzonych sposobów b czytać więcej 

6) Dobrym sposobem na to by nieco "usprawnić swoje czytelnictwo jest również udział we wszelakiego rodzaju książkowych maratonach - a jeden z nich, zorganizowany przez Marthę Oakiss z bloga i kanału Secret Books, 7ReadUp ma miejsce już od poniedziałku.

7) Jeśli lubicie dyskutować na temat książek zawsze możecie dołączyć do dowolnego klubu dyskusyjnego książki - o tych, które ostatnio rozpoczęły swoją działalność w Polsce napisała kilka słów Jusssi a jeśli nie gustujecie w literaturze stricte kobiecej i nie boicie się lektury w języku angielskim zdecydowanie powinniście się zainteresować klubem książki Emmy Watson.

8) Co prawda czytelnictwo wcale nie znajduje się na tak niskim poziomie jak niektórzy twierdzą, ale wszelkie akcje promujące czytanie są mile widziane - o kilku z nich wspomina m_giffin. Moimi ulubieńcami zdecydowanie są The right book will always keep you company i Become someone else, a które zwróciły Waszą uwagę?

9) Chyba nikt nie urodził się pisarzem - jeśli jesteście ciekawi kim byli autorzy zanim zaczęli publikować książki  koniecznie przeczytajcie ten artykuł. 

10) A dla tegorocznych maturzystów i osób, które pisanie rozprawek wciąż mają przed sobą - 7 krótkich książek, które są idealne do argumentowania szkolnych prac 

11) Biorąc pod uwagę jak wiele osób przerzuca się teraz z tworzenia bloga stricte książkowego na taki o tematyce lifestylowej można by przypuszczać, że blogi książkowe stały się nudne - ale dlaczego?

12) A teraz trochę o tym, że mimo wszystko niektóre blogi książkowe nudne nie są - subiektywny ranking najważniejszych blogów książkowych

13) I już zupełnie nieksiążkowo - kilka pytań, których po prostu nie powinno się zadawać

14) Dla tych, którzy marzą o większej liczbie wyświetleń i sporej ilości komentarzy - kilka porad jak zwiększyć ruch na blogu

15) A na koniec tradycyjnie już piosenka miesiąca i nieustannie powracająca w tym miejscu Taylor Swift <3


You Might Also Like

0 komentarze