Book Haul: I was stressed out so I bought some books

Nie zdziwiłam się szczególnie gdy na moje pytanie co chcielibyście zobaczyć najbardziej na Złodziejce książek, większość z Was odpowiedziała - stosik.  Nie zdziwiłam się również gdy zorientowałam się, że materiałów do jego zrobienia na moich półkach nie brakuje. Sporym zaskoczeniem był za to jednak fakt, że ostatni stos pojawił się tutaj w grudniu - że co proszę? Rozumiecie chyba, że nie mogłam skumulować w tej notce WSZYSTKICH książek, które zakupiłam od tamtej pory. Byłoby ich po prostu za dużo. Wybrałam więc tylko te tytuły, które a) otrzymałam ostatnio b) będę czytać w najbliższej przyszłości c) zrecenzuje niedługo. Ich zebranie wzbudziło u mnie jednak pewną refleksję:

Kiedy jesteś książkoholikiem traktujesz zakupy książkowe zarówno jako terapie jak i nagrodę. Kiedy dokonałeś czegoś wielkiego - kupujesz książkę. Kiedy jest ci smutno - kupujesz książkę. Kiedy się stresujesz - cóż, kupujesz książkę. Rozumiecie tą zależność, prawda?  Kala się stresowała, bała, denerwowała, a potem była już po prostu szczęśliwa, że ma to za sobą. A efekty możecie podziwiać poniżej. 


Kiedy byłam trochę młodsza, miałam okazję oglądać a także czytać "Dumę i uprzedzenie".   Miałam również wówczas okazję do tego by ją pokochać. Doszłam jednak do wniosku, że przyszła najwyższa pora by odświeżyć sobie ową historię. A korzystając z okazji, że ostatnio rozkochuję się w czytaniu powieści w języku angielskim, poznać losy Elizabeth i Pana Darcy'ego w oryginale. Stąd "Pride and Prejudice".  

Mam wrażenie, że o powieści "Wonder" już Wam wspominałam. Nie zaszkodzi zrobić tego jednak jeszcze raz, zwłaszcza teraz, gdy książka właśnie wchodzi na polski rynek wydawniczy. Ja tą historią byłam absolutnie i nieodwołalnie zaczarowana i uważam, że powinna ona stanowić lekturę obowiązkową. Może i nie jest to literatura wybitna, ale w prosty i emocjonalny sposób ukazuje inność drugiego człowieka i jego potrzebę akceptacji 

"Fangirl" to mój najświeższy zakup, który trafił w moje ręce dosłownie wczoraj. Nasłuchałam się naprawdę sporo dobrego zarówno na temat tej powieści jak i Rainbow Rowell w ogóle. I teraz chciałabym sobie wyrobić własną opinię na jej temat. Ale gdzieś w kościach czuję że będzie ona pozytywna!

Powieść Gayle Forman "Just one day" czytałam jeszcze w trakcie pierwszego maratonu książkowego i chociaż nie do końca było to to czego się spodziewałam i tak byłam oczarowana całą historią. Jeżeli szukacie opowieści nie tylko o miłości, ale o odkrywaniu samego siebie  - to zdecydowanie coś dla Was.

"Złodziej dusz" stanowił jedną z ostatnich przeczytanych przeze mnie lektur. Nie powiem, pani Jadowska umie snuć ciekawe opowieści, ale nie jestem tą historią tak oczarowana jak na to liczyłam. Recenzja tej powieści nie pojawi się na blogu, ale możecie jej wypatrywać na portalu dlalejdis 

"Szansa na życie" i "Prawo matki" to prezenty od moich bliskich na święta wielkanocne i urodziny i dowód na to jak dobrze mnie oni znają. Czytałam tylko dwie powieści autorki, ale obiema byłam szczerze zachwycona. Wiem, że pani Chamberline porównywana jest do Jodi Picoult, ale choć dostrzegam małe podobieństwa, osobiście wolę prozę pierwszej autorki. 

"Hopeless" i "Maybe someday"  to z kolei dowód mojej miłości do pióra Colleen Hoover. Niedługo sami będziecie mogli się przekonać do czego jest zdolna ta autorka bo wydawnictwo Otwarte szykuje premierę powieści "Hopeless". Jeżeli przypadnie Wam ona do gustu szczerze zachęcam Was jednak również do sięgnięcia po kolejny tytuł. "Maybe someday" to nie tylko wspaniała historia, ale i ciekawe połączenie prozy z muzyką.

"More than this"niejako wprowadzało mnie w gatunek New Adult. Owszem, nie są to powieści najwyższych lotów, ale stanowią idealne źródło rozrywki. A ta konkretna pozycja - toż to niekończące się źródło namiętności, radości  i dramatu; coś idealnego dla relaksu. 

Ostatni już tytuł czyli "Amy&Roger's epic detour" to książka kupiona z myślą o tegorocznych wakacjach. Nasłuchałam się na jej temat  sporo dobrego i jeszcze dziś rozpoczynam lekturę. Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać. 

Czytaliście coś z wymienionych przeze mnie pozycji? A może macie ochotę na lekturę którejś z nich?

You Might Also Like

25 komentarze