Ogólnopolska zbiórka darów kultury

Przez kilka ostatnich tygodni dzieliłam się z Wami listami książek, którymi moglibyście obdarować swoich bliskich Jestem pewna, że niemal każdy z Was ma jakieś wymarzone tytuły, które sam chętnie znalazłby pod choinką. Pomyśleliście jednak o tych molach książkowych, których nie stać na prezenty? Zwłaszcza takie, które nie znajdują pożytecznego zastosowania w życiu codziennym? Ano właśnie.  Z inicjatywą wyszedł za to portal Sztukater.

O co chodzi?

Sztukater wyszedł z inicjatywą; on wysunął pomysł ale to od nas wszystkich zależy jego realizacja. Cel jest jeden - obdarowanie w te święta jak i przez cały kolejny rok różnych placówek  w nowe pozycje literackie bądź też urządzenie dogodnego miejsca na czytanie.

Co zbierają?

Liczy się każdy, nawet drobny gest. Wiadomo, że nie każdego stać na to  by poświęcić pieniądze na kolejne wydatki. W biblioteczce każdego z nas znajdują się jednak pozycje do których nie będzie już wracać, a z których ktoś inny, mógłby czerpać radość. Czym dokładnie można się podzielić?

- książki (wiadomo! każdego gatunku, przeróżnych autorów, nie muszą byc nowe)
- pieniądze na wyposażenie placówek (liczy sie naprawdę każda kwota!)
- materiały biurowe (np. pędzle, mazaki itp.)
- wszelkiego typu produkty, które pomogą w przeprowadzeniu akcji.

Jak przekazać dary?

Wszelkie książki, materiały papiernicze itp. przesyłacie na ten adres:

Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem: „Święta z Książką”
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68

Natomiast pieniądze należy przelac na konto:

Akcja: „Święta z Książką”
konto bankowe: Bank Millennium SA
03 1160 2202 0000 0002 2944 5132
tytułem: „Święta z Książką”

Terminy

Akcja startuje 1 grudnia 2013 roku (czyli już), a oficjalne rozliczenie nastąpi 10 grudnia 2014.   Rozsyłanie darów będzie miało jednak miejsce dokładnie co kwartał. W końcu prezentami możemy się obdarowywac nie tylko w trakcie świąt

Pamiętajcie!

Tak naprawdę udział w tej akcji kosztuje was naprawdę niewiele, a satysfakcja może byc ogromna. Organizatorzy proszą o to by do paczek dołączać  odręcznie napisane kartki świąteczne, które w dniu świąt zostaną rozdane bezdomnym. To wy możecie uczynic święta tych ludzi lepszymi ;)

You Might Also Like

1 komentarze