Stosik marcowy

Wiosna co prawda wciąż nie pozwala nam się cieszyć swoją obecnością, ale doczekaliśmy się przynajmniej świąt. Po wielu tygodniach ciężkiej harówki nareszcie mogę odetchnąć i odpocząć z książką w dłoniach. Nawet fakt, że, póki co, rolę owego umilacza musi przyjąć "Lalka" nie jest w stanie zepsuć mego wyśmienitego humoru ;)

Wielkimi krokami zbliża się również moja osiemnastka. I choć lubię mój "siedemnastkowy status", nie mogę się doczekać 4 maja. I nie, wcale nie chodzi o to że wreszcie będę pełnoletnia. Po prostu ktoś - tak, dokładnie Moniczko to do Ciebie - szykuje dla mnie ponoć  jakiś wystrzałowy prezent, a ja, jak to ja, nie mogę się doczekać by dowiedzieć się co to takiego.

Czas jednak na gością specjalnego czyli stos.

Stosik lewy (od dołu):

1. Krąg - Mats Strandberg i Sara B. Elfgren -  od wyd. Czarna Owca. Recenzje tej powieści mieliście już okazje przeczytać (o, tutaj ) i wiecie że byłam naprawdę zachwycona lekturą.
2. Portret pani Charbuqoue. Asystentka pisarza fantasy - Jefferey Ford  - od wyd. MAG. Moje pierwsze spotkanie z serią Uczta Wyobraźni i od razu strzał w dziesiątkę. Więcej dowiecie sie jednak wkrótce z recenzji.
3. Atlas chmur - - David Mitchell - zakup własny. Miałam nie kupować. Naprawdę. Ale jak zobaczyłam, że nakład się wyczerpuje, nie potrafiłam się powstrzymać
4. Mroczna toń - Tricia Rayburn - od. grupy wydawniczej Publicat. Mam sentyment do poprzednich części. Oby ta utrzymała pozom.
5. Prawo krwi - Tess Gerritsen - od wyd. Mira. Długo oczekiwana. Po poprzednich powieściach pani Gerritsen, które miałam okazje czytać jestem jak najbardziej dobrej myśli. .
6. Ukarać  zbrodnie - Erica Spindler - od wyd. Mira. Nadszedł czas by wreszcie spotkać się z chwaloną przez blogerów autorką. Obym i ja dołączyła do grona wielbicieli!

Stosik prawy (od dołu):

1. Szklany zamek - Jeanette Walls - od wyd. Remi. Że tak powiem pozycja  niespodzianka. Zupełnie nie mam pojęcia czego mogę sie spodziewać.
2. Przebudzenie - Kate Kerrigan - od grupy wydawniczej Publicat. Zaintrygował mnie opis a i okłądka odegrała tutaj swoją rolę. Zobaczymy co z tego wyniknie.
3. [geim] - Anders de la Motte - od wyd. Czarna Owca. Coś zupełnie innego. Oryginalnego, ciekawego. Z dużym, choć niezupełnie rozwiniętym, potencjałem. Recenzja się pisze.
4. Abel i Kain - Karolina Kwiatkowska - od wyd. Novae Res. Jestem ogromnie ciekawa co też takiego tkwi w tej powieści. Mam nadzieję, że sie nie zawiodę.
5. Pozłącany róg - Doda Około-Kułak - od wyd. Novae Res. Lubię powieści z historią w tle. Tak samo jak i sagi. Wiele sobie obiecuję po tym tytule.
6. Sekretne życie Jóżefiny - Carolly Erickson - od grupy wydawniczej Publicat. Napoleon Bonaparte - ta osoba mówi sama za siebie. Ciekawe czy beletryzowane powieści historyczne autorki innej niż Philippa Gregory przypadną mi do gustu.

You Might Also Like

28 komentarze