Podsumowanie roku 2012 cz.2

Chociaż jak sami mieliście okazję zauważyć, planowanie nie wychodzi mi najlepiej postanowiłam, że i w 2013 roku podejmę próbę przeczytania określonych tytułów. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi chociaż ociupinkę lepiej.

 1. Jeden dzień - David Nicholls

O owej pozycji wspominałam już wczoraj. Decydując się na oglądnięcie ekranizacji nie spodziewałam się, że ta historia aż do tego stopnia mnie poruszy. No bo proszę Was, co może być ciekawego i zaskakującego w k o l e j n e j komedii romantycznej, w której ona i on są najlepszymi przyjaciółmi, ale z czasem okazuje się, że łączy ich coś więcej? Cóż, jak widać może. Wiem, że już to mówiłam, ale w tym roku muszę przeczytac książkę.

2. Atlas chmur - David Mitchell

Nie będę ukrywać, że początkowo pozycja ta w ogóle mnie nie zainteresowała. Przeszłabym obojętnie zarówno obok książki jak i głośnej ostatnio ekranizacji. Zresztą wszędobylski trailer tylko mnie zniechęcał. Ale ta pięknie o tej powieści opowiadaliście! A jak w tak pięknych słowach można by opisać powieśc  zwykłą i niewartą uwagi? Nie można. Coś musi być więc na rzeczy, a ja z przyjemnością się o tym przekonam.

3. Twórczość Nicholasa Sparksa

Lubię jego pozycje. Tak po prostu. Facet umie pisać o miłości, mimo, że nie unika przy tym oklapniętych schematów A ja lubię o tej miłości sobie od czasu do czasu poczytać. Jedna pozycja to trochę za mało o czym w tym roku się przekonałam Potrzebuję więcej . Więc co najmniej d w i e. A do tego na dokładkę seansik "Bezpiecznej przystani" na początku roku.

4. Jane Eyre - Charlotte Bronte

Oglądnęłam ekranizację i wylałam na niej morze łez. Może i nie przebiła Dumy i uprzedzenia (Pana Darcy'ego nie da się przebić!) ale była bardzo, bardzo  blisko takowego celu. Poza tym pasowałoby trochę zaznajomić się z klasyką. Mam tylko nadzieję, że się nie zawiodę

5. Twórczość Henry'ego Jamesa

Wstyd mi, że nie znam twórczości tego pana. Autentycznie. Chciałabym się dowiedzieć na czym polega fenom jego twórczości i czym zachwycają się inni.Na pierwszy ogień planuję zapoznac się z Domem na Placu Waszyngtona gdyż czeka już na mnie na półce, ale w drugiej kolejności z pewnością sięgnę po Skrzydła gołębicy - w ekranizacji gra fenomenalna Helena Bonham-Carter!

6. Hinduskie zaślubiny - Sharon Maas

Indie zawsze mnie fascynowały. Ten kolorowy, bogaty w tradycje kraj jest jednym z tych miejsc, które chciałabym bliżej poznać. Sama książka zapowiada się poza tym fascynująco. Był jednym z wymarzonych prezentów gwiazdkowych, ale Mikołaj zdecydował się na inne tytuły (które również sprawił mi sporo radości!). Chyba sama muszę zostać swoim Świętym Mikołajem, albo poczekać na inne okazje

7. Twórczość  Jodi Picoult

Dawkowania sobie twórczości Jodi Picoult ciąg dalszy. Jest jeszcze tyle cudownych pozycji tej autorki, których nie miałam okazji przeczytać! W tym roku, tak jak i w przypadku pana Sparksa, stawiam sobie za punkt honoru przeczytać chociażby d w i e  książki. Nie wiem , które tytuły przeczytać w pierwszej kolejności. Jakieś sugestie?

8. Wróżbiarze - Libba Bray

Uwielbiam poprzednią trylogię autorki - Magiczny krąg poza tym tytuł zbiera same Wasze pozytywne recenzje, jakże mogłabym się więc nie skusić? Dla tak interesującej fabuły zerwałam nawet swoje postanowienie by nie rozpoczynać już kolejnej serii. Mam nadzieję, że będzie warto.

9. Twórczość Guillaume'a Musso

W zeszłym roku zachwyciłam się jedną z pozycji owego autora. Pan Musso cudownie łączy realizm z elementami fantastycznymi. Jako, że twórczość tego autora nie jest tak płodna jak ta Picoult czy Sparksa w 2013 zamierzam przeczytać co najmniej j e d e n tytuł.

10. Spójrz mi w oczy - Lisa Scottoline

Wzrok tego chłopca z okładki prześladował mnie przez kilka miesięcy - z Waszych blogów, ze stron sklepów internetowych czy półek księgarskich. Jako że nie wierzę w przypadek, uważam że powieść ta jest mi przeznaczona. Muszę więc ją przeczytać.

A jakie są Wasze plany czytelnicze na rok 2013?

You Might Also Like

15 komentarze