Ogłoszenia

1. Odchudzanie z wydawnictwem Illuminatio

Kurs odchudzania – Marianne Williamson

Oto duchowe szkolenie, jakiego jeszcze nie było – 21 lekcji, które można stosować niezależnie od diet i ćwiczeń, a które pomagają skoncentrować i utrzymać świadomość na jednym najważniejszym celu – schudnięciu.
Podejmowanie ogromnych wysiłków i decydowanie się na kolejne wyrzeczenia nie przyniesie pozytywnych skutków, jeśli w umyśle stale rządzi obraz niedoskonałego ciała, które nie potrafi oprzeć się jedzeniowym zachciankom.
Marianne radzi, że aby osiągnąć wspaniały efekt, w odchudzanie należy zaangażować siłę podświadomości. Dopiero zintegrowanie fizycznego działania oraz odpowiedniego nastawienia psychicznego sprawi, że zrzucenie zbędnych kilogramów stanie się łatwiejsze i będzie trwalsze.
W trakcie 21 duchowych lekcji dowiadujemy się, jak zmienić stosunek do swego ciała i wykorzenić cały strach, aby ostatecznie osiągnąć wizję wymarzonej sylwetki, do której się dąży. To także ważna nauka integrowania różnych części siebie: umysłu, ciała i ducha. Dzięki tej wiedzy jest łatwiej nawiązać dobre relacje z jedzeniem, a także z samym sobą.

Uzdrawianie duszy i ciała. Schudnij z Doreen – Doreen Virtue

Czy czasem nie potrafisz powstrzymać się przed jedzeniem, pomimo że twój umysł krzyczy: „Przestań, nie jedz!”? Czy stosowałeś diety i programy odchudzające, ale ciągle nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów?
Pozytywna odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań może oznaczać, że w rzeczywistości masz w życiu nierozwiązane problemy, a każdy zbędny kilogram odzwierciedla jakiś ciężar w twoim sercu. Może chodzi o problemy finansowe, sytuację w pracy lub związku, a nawet kłopoty z czasów dzieciństwa.
 Każdy z nas przeżył jakiś bolesny związek lub miał do czynienia z silnym stresem, niektórzy doświadczyli szczególnych traum. Bez względu na źródło bólu, kiedy cierpimy zawsze szukamy sposobów, by poczuć się lepiej, i właśnie za pomocą jedzenia ludzie mogą tłumić problemy emocjonalne.
To książka adresowana do wszystkich, którzy objadają się w wyniku stresu, lęków, depresji, lub z powodu problemów w życiu osobistym i zawodowym. Dzięki niej dowiesz się, jak zerwać niezdrowe emocjonalne relacje z jedzeniem i uwolnisz się od poczucia winy, które z jakiegoś powodu ci towarzyszy i uniemożliwia pozbycie się kilogramów.

2. Zapowiedzi wydawnictwa Muza

Legendarna seria 44 Scotland Street bije rekordy sprzedaży na całym świecie. 28 marca ukaże się po polsku kolejny, piąty już tom tej serii zatytułowany

"Nieznośna lekkość maślanych bułeczek"

 Bertie, niezwykle utalentowany sześciolatek, wciąż zmaga się z Irene, swą kontrolującą wszystko matką. Czasami udaje mu się od niej uwolnić, więc wstępuje do drużyny młodszych skautów. Matthew wykazuje się niespodziewanie silnym charakterem w roli nowo poślubionego małżonka, podczas gdy Domenica, kobieta oddana karierze intelektualnej, wciąż cierpi na samotność.

Narcystyczny Bruce przewartościowuje swoje dotychczasowe życie.
 Malarz portrecista, Angus Lordie, znów ma problemy ze swym psem Cyrilem, gdyż ten złotozęby gwiazdor wpada w sidła psiej namiętności...

Książki McCall Smitha są jak gorące kakao w mroźny wieczór, jak ciepła bielizna na zimę.
Powinny być zapisywane przez lekarzy jako lek na zimową chandrę.

"The Times"


Alexander McCall Smith jest autorem ponad sześćdziesięciu książek o rozmaitej tematyce. Był przez wiele lat profesorem prawa medycznego na Uniwersytecie w Edynburgu, zasiadał w radach wielu brytyjskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się kwestiami etyki w medycynie i naukach przyrodniczych.

 Po sukcesie odniesionym w 1999 roku przez serię powieści The No 1 Ladies' Detective Agency poświęcił się wyłącznie pracy pisarskiej. Jego książki przetłumaczono na 36 języków. Mieszka w Edynburgu z żoną Elizabeth, lekarką.


21 marca do księgarń trafi książka Francisa Spufforda

"Czerwony dostatek"

 Ta głośna książka wielokrotnie nagradzanego już pisarza i eseisty pokazuje dziwaczne działania sowieckiej ekonomii i polityki. Podejmuje też rozważania czy nie było jednak możliwe stworzenie(planowego) raju na Ziemi. Czy komunizm rzeczywiście był przegrany już na starcie?
Ubodzy chłopi w kołchozach i wszechpotężni sekretarze partyjni. Dysydenci i karierowicze. Uczeni i politycy. Szoferzy, inżynierowie, tajniacy, prywaciarze i zwykli ludzie. Przewijają się oni przez karty tej zaskakującej, mozaikowej powieści o Związku Radzieckim i jego gospodarce, w której wszystko łączy się ze wszystkim, a literacka fikcja miesza się z najprawdziwszą prawdą.

***

 "New York Times" zamieścił recenzję "Czerwonego dostatku" na swoich łamach – można go przeczytać tutaj. Warto wejść także na strony, które przygotował Francis Spufford. Czytelnik znajdzie tam mnóstwo ciekawostek włącznie z dowcipami z czasów sowieckich.

Francis Spufford uznany został przez Sunday Times za Najlepszego Młodego Pisarza Roku 1997. Redaktor cenionych antologii i zbioru esejów o historii technologii. Za swój debiut, "I May Be Some Time" otrzymał w roku 1996 Writers' Guild Award w kategorii "non-fiction" oraz nagrodę Somerseta Maughama. Przeczytawszy "The Child That Books Built", Neil Gaiman powiedział:mam osobliwe uczucie, że oto książka, której sam nie muszę już pisaćTrzecia książka Spufforda, Backroom Boys znalazła się wśród finalistów Aventis Prize. W roku 2007 Spufford został członkiem Royal Society of Literature. Jest także wykładowcą w Goldsmiths College, mieszka w Cambridge.

You Might Also Like

3 komentarze