Top10: Najpiękniejsze historie miłosne

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Muszę przyznać, że chęć uczestnictwa w zabawie Top 10 zorganizowanej przez Futbolową chodziła za mną od dawna. Kiedy więc znalazłam odrobinę wolnego czasu pośród niezliczonych szkolnych obowiązków nie wahałam się ani chwili. Oto moja pierwsza, i mam nadzieję, że nieostatnia, lista Top 10 z najpiękniejszymi historiami miłosnymi. 

1. Jeździec miedziany - Paullina Simons
O miłości Tatiany i Aleksandra mogłabym mówić godzinami. Mimo iż książkę czytałam już jakiś czas temu wciąż pozostaję pod jej trwałym urokiem. Poza tym jest to pozycja, którą darzę swego rodzaju sentymentem bo zapoczątkowała ona moją miłość do literatury związanej z historią II wojny światowej.


2. Duma i uprzedzenie - Jane Austin

Tak, ja również nie pozostałam obojętna na urok pana Darcy'ego, który, swoją drogą, był kiedyś moim uosobieniem męskiego ideału. Poza tym uwielbiam ekranizację z Keirą Knightley w roli głównej.


3. Jesienna miłość - Nicholas Sparks

O fenomenie tej pozycji chyba wspominać nie muszę. Bezapelacyjnie jest to chyba jedna z najpiękniejszych, a przy tym najbardziej wzruszających historii miłosnych z jakimi miałam się okazję zapoznać. I nawet fakt, że to film, a nie książka zyskał moją większą sympatię, tego nie zmieni.


4. Akademia wampirów - Richelle Mead

Być może ta pozycja u wielu osób wzbudzi sprzeciw. Zdaję sobie sprawę, że "AW" to tylko jedna z licznych pozycji z gatunku paranormal, ale uważam że miłość Rose i Dymitra zasługuje na wyróżnienie, choćby takie. Poza tym jest to jedna z niewielu serii, która mimo upływu czasu wciąż cieszy się moim niesłabnącym zainteresowaniem, a to już coś znaczy, czyż nie?


5. Kolory tamtego lata - Richard Paul Evans
Co prawda powieść pana Evansa poznałam pod nieco innym tytułem, ale to przecież nie o tytuł tutaj chodzi. Historia Eliany pokazała mi, że nie wszystko co wydaje się czarne, jest takie w rzeczywistości i że bez względu na to co się dzieje, nie można przestać wierzyć w lepsze jutro.


6. Trzy metry nad niebem - Federico Moccia
O historii Babi i Stepa już mówiłam. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie wspomniała o tej pozycji po raz kolejny. Przede wszystkim "Trzy metry nad niebem" zyskało moją sympatię dzięki wyłamującemu się ze schematów zakończeniu. Historia pana Moccia porwała moje serce i przypadkowo zapomniała je oddać.  


7. Wybór - Nicholas Sparks
Książki pana Sparksa, jak niektórzy już mieli okazje się zorientować, ubóstwiam. Nie oznacza to jednak, że pozostaję ślepa na ich wady."Wybór" zalicza się jednak do wąskiego grona książek, których fabuła sprawia, że absolutnie wszelkie mankamenty tracą na znaczeniu. Za opowieść o miłości, która wcale nie jest idealna.


8. Dobrani - Ally Condie
Co prawda "Dobranych" trudno zaliczyć do gatunku literatury miłosnej, ale tak jak i w przypadku "AW" tak i tutaj nie mogłam nie docenić uczucia łączącego Cassie i Ky'a.


9. Marina - Carlos Ruiz Zafon
Wiem, że doszukuję się pewnie w tej książce czegoś, czego nie ma. Ale w słowach Mariny i Oscara znalazłam najpiękniejszą definicję miłości i nic nie zmieni mojego zdania.

10. P.S. Kocham cię - Cecelia Ahern
Miłość, która przezwycięża nawet śmierć, nie potrzebuje chyba żadnego komentarza, czyż nie?
[Aktualizacja]

Moi drodzy, korzystając z okazji, pragnę Was poinformować o szeregu nowych konkursów zorganizowanych przez portal Sztukater.  Po dalsze informacje odsyłam Was na stronę portalu i życzę powodzenia.

You Might Also Like

10 komentarze