Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn - Ewa Stec

TYTUŁ: Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn 
AUTOR: Ewa Stec
WYDAWNICTWO: Otwarte


Ewa Stec to znana, polska autorka, która zadebiutowała w 2009 roku powieścią romantyczno-kryminalną "Romans z trudem w tle", spełniając równocześnie swoje najskrytsze marzenie. Na co dzień jest szczęśliwą żoną, matką dwójki nadaktywnych dzieci i właścicielką niesfornego psa. Uwielbia czerwone hiszpańskie wino, ludzi z poczuciem humoru, a także książki z happy endem. "Klub Matek Swatek. Operacja; Londyn" jest już jej czwartą powieścią polskiej autorki, stanowiącej kontynuację  bestsellerowego "Klubu Matek Swatek".

Kolejna zdesperowana matka zamierza pomóc przeznaczeniu i znaleźć dla swojej ukochanej córki księcia z bajki.  W tym celu zwraca się do niezawodnego Klubu Matek Swatek i nie byłoby w tym wcale nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Alicja kilka lat temu opuściła Polskę i wciąż przebywa w Londynie. Jednak dla Jadwigi, Beaty, Danuty i Krystyny nie ma rzeczy niemożliwych. Nie bacząc na odległość i barierę językową, grupa KMS wyrusza do Londynu by tam pomóc przeznaczeniu. 

Rola potencjalnego księcia z bajki przypada w udziale Igorowi. Przystojnemu i nadzwyczaj czarującemu mężczyźnie, który pod przykrywką kelnera, załatwia czarną robotę za szefa jednego z gangów chińskiej dzielnicy. Sęk w tym, ze uczucie, które kiedyś łączyło Igora i Alicję już dawno się wypaliło, a serce dziewczyny jest już znowu zajęte. Archibald to seksowny i nadzwyczaj urokliwy, ale niestety absolutnie niedostępny arystokrata. Klub Matek Swatek staje przed zadaniem, które wydaje się praktycznie nie do wykonania. Zwłaszcza, że nikt nie jest tym za kogo się podaje, a pocałowana ropucha nie zawsze przemienia się w księcia. Czy "przeznaczenie" i tym razem zwycięży odwieczną walkę z przeciwnościami losu? Czy Kopciuszek zdąży przed północą rozkochać w sobie księcia?  I czy na miłość naprawdę nigdy nie jest za późno?
"Żonglując marzeniami, można nieźle dostać po głowie."
Muszę przyznać, ze od chwili w której skończyłam czytać ostatnie zdanie "Klubu Matek Swatek" z niecierpliwością wyczekiwałam ich kontynuacji. Brakowało mi oryginalnego poczucia humoru autorki, umiejętnego wplatania w romans wątku kryminalnego, ale przede wszystkim, przede wszystkim brakowało mi wykreowanych przez panią Stec bohaterów. Kiedy więc "Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn" wpadł w moje ręce od razu zabrałam się za lekturę.
Pani Ewa Stec konsekwentnie wprowadza do powieści znanych nam już bohaterów. O ile jednak w poprzedniej części perypetie czterech, zdecydowanie niezwykłych kobiet stanowiły jedynie tło powieści, o tyle teraz to właśnie ich  losy stają się głównym wątkiem dzieła polskiej autorki. Ewa Stec umiejętnie przedstawia nam historię życia pełnego przygód, zawirowań i czyhających w każdym zakamarku przeciwności, całkowicie rezygnując przy tym ze stereotypowego przedstawienia postaci Matki Polki. Danuta, Jadwiga, Krystyna i Beata to kobiety pewne siebie, ambitne i nie bojące się stanąć twarzą w twarz z niebezpieczeństwem. Wciąż pozostające jednak przy tym przede wszystkim matkami, gotowymi na wszystko byle tylko zapewnić szczęście własnym dzieciom. 

Warto jednak zwrócić również uwagę na postacie, z którymi nie mieliśmy jeszcze okazji zetknąć się wcześniej. A tych zdecydowanie nie brakuje. Pani Stec przedstawia nam paletę różnorakich bohaterów. Na tle innych których zdecydowanie wyróżnia się sylwetka bogatego w lata bohatera, łamacza kobiecych serc, wierzącego - być może nawet nieco za mocno - w ciasteczkowe wróżby Azjatę czy choćby mało atrakcyjnej właścicielki pubu. Nie wspominając już o pełnej tajemnic i sprzeczności Alicji oraz Igorze, który wbrew własnym marzeniom nie potrafi zrobić kroku do przodu, równocześnie nie oglądając się za siebie przez ramię.    

"Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn" to napisana lekkim, przyjemnym w odbiorze stylem historia, która powinna usatysfakcjonować nie tylko starsze, ale również młodsze grono czytelników.  Zdecydowanie największym atutem powieści jest wpleciony w romans wątek kryminalny i oryginalny humor autorki. "Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn" to więc pozycja obowiązkowa dla każdego kogo zachwyciły poprzednie losy bohaterek. Pozostaje mi żywić  nadzieję, że pani Stec zdecyduje się napisać kontynuację powieści. 


 8/10


Książkę otrzymałam od wyd. Otwarte Za co bardzo dziękuję
 

You Might Also Like

2 komentarze