Zapowiedzi lutowe - Zlodziejka Ksiazek

wtorek, 2 lutego 2016

Zapowiedzi lutowe


Już przy okazji zapowiedzi styczniowych wspominałam wam o gradzie interesujących premier, który spadnie na nas w lutym i absolutnie się co do tego nie pomyliłam. Luty i październik są chyba miesiącami, w których wydawnictwa ze zdwojoną siłą starają się przyciągnąć uwagę czytelników. Wybrałam dla Was 28 tytułów które w jakiś sposób przyciągnęły moją uwagę, ale tak naprawdę jest ich sporo więcej. Niektóre natomiast zaginęły w dziwnych okolicznościach. Mogłabym przysiąc że na wydawniczym snapie, wydawnictwo Akurat informowało o premierze powieści Katie McGarry (17 lutego), a tymczasem w żaden sposób nie mogłam znaleźć potwierdzenia dla tej informacji czy choćby okładki. 


W ramionach gwiazd jest chyba najbardziej wyczekiwanym przeze mnie tytułem. Z racji na wcześniejsze wypowiedzi wydawnictwa oczekiwałam premiery jeszcze w 2015 i wprost nie mogłam się jej doczekać. Magonia przyciąga mnie, jak wielu innych czytelników, głównie ze względu na okładkę. Ale i sama fabuła przedstawia się obiecująco. Panika nkdshfui była dla mnie oczywistym wyborem po uwielbiam zarówno serię "Delirium" jak i powieść "7 razy dziś". A Szklany miecz znalazł się tu dlatego że w przeciwieństwie do wielu czytelników ja zostałam oczarowana "Czerwoną królową". Kamień i sól i Obsesja to z kolei kontynuacje serii, których nie znam, ale o których sporo dobrego słyszałam.Życie i śmierć nie interesuje mnie aż tak bardzo, ale do "Zmierzchu" mam ogromny sentyment. Wiedźma z lustra z pewnością wpadnie w moje ręce jeśli spodobają mi się poprzednie tomy - "Król kruków" już czeka na Półce. A  Amber i  Układ


Wiele dobrego słyszałam na temat Abbi Glines stąd moje zainteresowanie Oddychaj mną i Jesteś za daleko.Chociaż powiem wam szczerze że już pogubiłam się w tych tomach ;) O Sześć serc jest strasznie głośno na fanpage'u Ona czyta. Nie byłam zainteresowana tą pozycją, ale teraz powoli się to zmienia ;) Nie znam poprzedniej powieści Tamary Webber ale słyszałam mnóstwo pozytywów i jestem ciekawa czy Tak słodko... powtórzy ten sukces. Linia serc już za mną i wiecie że jestem nią zauroczona.  Tylko ty to już kolejna pozycja Gabrieli Gargaś a ja nadal nie znam jej twórczości -wstyd.  Wersja nas samych przyciągnęła mnie na lotnisku w Londynie i wówczas prawie sie na nią skupiłam. Chcę cię usłyszeć to kolejna pozycja Diane Chamberlain więc automatycznie ląduje na liście do przeczytania. O Wszystko czego wam nie powiedziałam słyszałam tyle dobrego na zagranicznym booktube ze wprost nie mogę sie doczekać lektury. A powieść Rzymski poranek to kolejna fikcja historyczna z II wojną światową w tle więc wiecie że mam na nią ochotę. 


Mały przyjaciel i  Klaśnięcie jednej dłoni ciekawią mnie dlatego że znam już twórczość tych autorów i wiem że może zachwycić. Z kolei Muskając aksamit wręcz na odwrót - bo wciąż nie wiem jak pisze Sarah Waters! Ross Poldark  z sympatii do serialu. No a pozostałe pozycje - Gra pozorów , Poszukiwanie , Dziewczyna z rewolwerem i  Nocny film to już tytuły które zapamiętam na wypadek głodu kryminalnego. Ale nie ukrywam że z owej czwórki tylko ostatnia pozycja to mój must have.

A na jakie pozycje wy czekacie w lutym?