Podsumowanie listopada

by - grudnia 01, 2013


Prawdopodobnie podobne stwierdzenia powtarzam w każdym miesiącu, ale cóż - to był ciężki okres, zwłaszcza ostatni tydzień. Nie spodziewałam się, że próbne matury okażą się dla mnie tak trudnym i stresującym czasem Myślałam, że dzięki nim będę miała więcej czasu dla siebie a tymczasem z trudem znajdowałam wolną chwilę. Gdyby nie dobra końcówka wyniki, które będziecie mieli okazję oglądać byłyby ZNACZNIE GORSZE. Jest jednak dobrze, a nawet bardzo dobrze.

8 książek to wynik, którego nie można się wstydzić, a z którego należy być dumnym.  Zwłaszcza że, bardzo patriotycznie, wśród nich znajduje się aż 5 polskich autorów, 2 tytuły angielskie  oraz 1 przedstawicielka literatury niemieckiej. Chyba po raz pierwszy nie sięgnęłam po żaden tytuł pióra amerykańskich autorów. Bez zmian i zbytniego zaskoczenia, w innej konkurencji -  panowie znowu przegrywają z paniami 3 do 5. Może grudzień okaże się łaskawszy?

To był miesiąc dobrych lektur - nie wybitnych, ale dobrych. Po raz kolejny wywiązałam się tylko z jednego tytułu wylosowanego w TBR, ale za to zaczęłam czytać jedną własną książkę poza kolejnością. Przykro mi, ale pani Cassandra Clare rządzi się swoimi prawami, a ja nie mogłam odmówić sobie maratonu "Diabelskich maszyn" teraz, kiedy całą serię w nowej szacie graficznej  mam u siebie na półce. O twórczości pani Clare będzie jednak za miesiąc, teraz na miano najlepszego tytułu zasłużyli Magdalena Witkiewicz i jej "Zamek z piasku" oraz Neil Gaiman i "Ocean na końcu drogi". 

Plany na grudzień? TBR-u nie będzie bo obecnie pochłaniam wyżej wspomnianą serię. Gdy tylko przyjdzie pewna paczka (no dobra,dwie - ale w każdej tylko jedna książka) możecie spodziewać się stosu, oprócz tego wypatrujcie kolejnych postów z serii "Książki na święta" a pod koniec miesiąca zestawienia najlepszych książek 2013 roku.

Kto tak jak i ja nie może się doczekać świąt?

You May Also Like

7 komentarze

 1. Gratuluję mimo wszystko i współczuję stresu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie rozumiałam idei próbnych matur - zawsze są milion razy trudniejsze niż te właściwie i mają na celu chyba tylko zasianie paniki ;-) Te majowe są naprawdę bez porównania prostsze!
  Zazdroszczę "Zamku z piasku" oraz serii "Diabelskie maszyny", na którą sama mam ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do próbnej matematyki podeszłam bez spiny, świeżo po wyjściu z pociągu, bo długi weekend zapragnęłam spędzić nad morzem. Do próbnych matur nie ma co się uczyć.

  A świąt też się nie mogę doczekać, i to już od miesiąca. oO

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Super wyniki! :)
  Życzę Udanego Grudnia!

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wyniki. Gratuluję i życzę powodzenia w grudniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 8 książek - cudowny wynik, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz witam z uśmiechem na ustach. Wszystkie niezmiennie stanowią dla mnie zresztą niewyczerpane źródło motywacji. Będę więc wdzięczna za każdy, nawet najmniejszy pozostawiony przez Was ślad i, w miarę możliwości, postaram się na niego odpowiedzieć.
Kala