Zapowiedzi październikowe - Zlodziejka Ksiazek

czwartek, 3 października 2013

Zapowiedzi październikowe

Październik zawsze rozpieszcza  nas ciekawymi premierami. Spójrzmy prawdzie w oczy, Targi Książek w Krakowie są doskonałym momentem na wydanie nowych tytułów i wydawnictwa doskonale zdają sobie z tego sprawę.
Z pewnością wiele z Was zwróci uwagę na to, że w zapowiedziach dominują powieści młodzieżowe. Ostatnio ten gatunek znowu powrócił do moich łask i aż sama nie wiem co ciekawi mnie najbardziej ;)

*


  GRA W KŁAMSTWA - SARA SHEPARD
9 PAŹDZIERNIK

Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.

Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.

Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little Liars.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.

Niech gra w kłamstwa się zacznie.

Oglądałam serial i miałam przyjemność czytać 3 pierwsze tomy Pretty Little Lairs. Wiem więc, że autorka ma nie tylko doskonałe pomysły, ale także dobre, wprawione pióro. Bez wątpienia jedna z bardziej wyczekiwanych prze mnie premier na którą prawdopodobnie zapoluję na Targach Książki


MILION SŁOŃC - BETH REVIS
23 PAŹDZIERNIK 

 Drugi tom bestsellerowej powieści Beth Revis "W otchłani".
Na statku zapanowała radość z powodu obalenia dyktatury dotychczas kierujących misją. Nie trwała ona jednak długo. Zwycięzcy przekonują się, że sprawowanie władzy nad kilkoma tysiącami ludzi uwięzionych wewnątrz stalowych ścian nie jest prostym zadaniem. Po pełnych napięcia chwilach misja zdaje się zdążać ku końcowi. Jednak odnaleziony tajemniczy dziennik podróży znów postawi Amy i Starszego przed trudnym dylematem. Czy uda im się postawić stopę na upragnionym lądzie?

Ileż oni przekładali ten tytuł! Wybierali się z jego wydaniem jak przysłowiowa sójka za morze, aż w końcu ze stycznia 2013 doczekaliśmy się października tegoż samego roku. Ale nie narzekam bo nareszcie wychodzi! Kto  też nie może się doczekać premiery?


SZUKAJĄC ALASKI - JOHN GREEN
9 PAŹDZIERNIK 

 Słynna pierwsza powieść jednego z najpopularniejszych współczesnych autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem roku 2012 i osiągnął status kultowego
Najnowsza ksiażka Johna Greena, Gwiazd naszych wina, od ponad roku nr 1 na liście bestsellerów, „New York Timesa” i Najlepsza Książka Roku wg najbardziej liczących się mediów amerykańskich, bestseller m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech, świetnie przyjęta przez polskich czytelników (premiera w Polsce w lutym 2013)
Bestseller „New York Timesa

Porównywany z przełomowym Buszującym w zbożu J.D. Salingera literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach.
Zbuntowanych, szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie. Niezapomniana opowieść o odkrywającym życie Milesie zakochanym w szalonej, zbuntowanej Alasce, dzięki której odnalazł Wielkie Być Może – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości.

Czytałam tylko "Papierowe miasta" tegoż autora, ale i tak wiem, że jest na co czekać. Zwłaszcza bo waszych pozytywnych opiniach. Pan Green ląduje na liście priorytetów. 

NIEZBĘDNIK OBSERWATORÓW GWIAZD _ MATTHEW QUICK
23 PAŹDZIERNIK

Witajcie w Bellmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić – odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Bellmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę…

Wiecie, że na ten miesiąc planuję lekturę "Poradnika pozytywnego myślenia" i że mam jak najbardziej pozytywne przeczucia.. Może nie jest to najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera jesieni, ale chętnie się z nią zapoznam.


 BETA - RACHEL COHN
23 PAŹDZIERNIK

 Porywająca i niezapomniana historia o odwadze i miłości w niemoralnym świecie.
Elizję stworzono po to, by służyła mieszkańcom Dominium, rajskiej wyspy, na której mieszkają najbogatsi ludzie na Ziemi. Szesnastolatka jest klonem bez emocji, które mogłyby ją odrywać od bycia opiekunką dzieci gubernatora.
Kiedy jednak spotyka Tahira, wspaniałego, enigmatycznego młodzieńca, pochodzącego z jednej z najbardziej wpływowych rodzin, niespodziewane emocje zaczynają pojawiać się w jej umyśle. Elizja nie rozumie, co się z nią dzieje, nie wie, jak sobie radzić z czymś, czego nigdy się nie spodziewała.
Jeżeli inni dowiedzą się o tym, że Elizja potrafi kochać, czeka ją przerażający los. Ale
pożądanie do Tahira jest zbyt silne, by móc je ignorować. Gdy okrutny los ich rozdziela, dziewczyna postanawia uciec, bez względu na koszty!

 Tym razem odpowiedzialność za zainteresowanie mnie tym tytułem ponosi tylko i wyłącznie niezwykle obiecujący opis. Poza tym, Czarna Owca z reguły nie wydaje powieści młodzieżowych, a gdy już to robi to z przytupem (nie trzeba długo szukać - kojarzycie "Krąg"?). Z pewnością kiedyś będę chciała zmierzyć się z tym tytułem.

MIEJSCA CIEMNE I PUSTE - CARRIE RYAN
16 PAŹDZIERNIK

Jest wiele rzeczy, o których Annah chciałaby zapomnieć: wyraz twarzy siostry, gdy Annah zostawiła ją w Lesie Zębów i Rąk, jej pierwsze spojrzenie na Hordę na ulicach Mrocznego Miasta, wpijający się w nią drut kolczasty, który zostawił jej blizny na resztę życia. Ale przede wszystkim Annah chciałaby zapomnieć o dniu, w którym Elias zostawił ją, by dołączyć do Rekrutów.
Świat Annah zatrzymał się i od tamtej pory dziewczyna wciąż czeka na powrót Eliasa. Bez niego nie czuje się bardziej żywa od zmarłych, włóczących się po otaczających ją ruinach. Aż pewnego dnia poznaje Catchera i jej serce znowu zaczyna bić szybciej.
Ale Catcher skrywa swoje własne tajemnice. Mroczne, przerażające prawdy łączące go z przeszłością, o której Annah tak bardzo chciała zapomnieć, a także przyszłością, o której bała się myśleć. Wszystko leży w jej rękach: czy będzie w stanie dalej żyć w świecie pokrytym krwią żywych? Czy może jedyną ucieczką przed potwornością Powrotu okaże się dla niej śmierć?

Uwielbiam "Las zębów i rąk", a "Śmiercionośne fale" po prostu kocham. Gdybym mogła, najchętniej już, w tej chwili zabrałabym się za lekturę. I choć okładka moi osobistym zdaniem wypada najgorzej na tle serii i tak nie mogę się doczekać, gdy książka będzie moją własnością.  


PRZEBUDZENIE ARKADII - KAI MEYER
23 PAŹDZIERNIK

 Gdy zbuntowana Rosa ucieka z Nowego Jorku, by zamieszkać z ciotką na Sycylii, trafia prosto do mrocznego świata mafii, korupcji i wielowiekowej walki starych sycylijskich rodów. Przypadkiem spotyka tajemniczego, przystojnego Alessadra, który ją nieodparcie pociąga, choć jego postać niesie niebezpieczeństwo dla Rosy i jej rodziny. W centrum wydarzeń tkwi pradawna legenda o Arkadii, której mieszkańcy potrafili zmieniać się w zwierzęta. Rosa musi rozwiązać tajemnicę z przeszłości, zanim rozpęta się zło…

Media Rodzinna nie inwestuje w słabe książki. "Opowieści z Narnii", "Harry Potter", "Igrzyska śmierci". Nie łudzę się, że ta książka dorówna poziomem pozostałym seriom, ale - o matko! - gdyby chociaż delikatnie się do niego zbliżyła, będę zadowolona.  Nawet bardzo.


 GRA O FERRIN - KATARZYNA MICHALAK
23 PAŹDZIERNIK

Karolina,  lekarka pogotowia, jedzie ratować młodą samobójczynię. Nie przypuszcza, że za chwilę straci wszystkie bliskie osoby i cały jej świat legnie w gruzach. Nie mogąc się z tym pogodzić, postanawia uciec do Ferrinu – magicznego świata, który znała z opowieści z dzieciństwa.  Wpada jednak w sam środek krwawej wojny. Karolina, która w Ferrinie zmienia się w Anaelę dell’Iderei, Gwiazdę Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni, staje się zakładnikiem sił dobra i zła. Kto stoi za Wielką Wojną, kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem? Prawda, którą dziewczyna powoli odkrywa, mrozi krew w żyłach. Przepowiednia jest prawdziwa, ale jej wypełnienie będzie kosztować Anaelę, więcej niż może ona dać. Anaela pozna niszczącą siłę uczuć i stanie przed najtrudniejszym wyborem: jak kochać kogoś, kogo się nienawidzi;  jak rozróżnić przyjaciela od śmiertelnego wroga …
Świat Ferrinu jest przesiąknięty mocnymi emocjami, których zwykłe serce może nie wytrzymać.

Czytałam już "Grę o Ferrin", ale nowe wydanie jest dla mnie  motorem do tego by skompletować serię u siebie na półce.  Mam sentyment do tego tytułu bo to było moje pierwsze spotkanie z panią Michalak. I jak tu nie ulec?

 W TEATRZE UCZUĆ  - LISA KLEYPAS
29 PAŹDZIERNIK

 Lady Madeline Matthews woli okryć się hańbą niż poświęcić wolność. Aby uniknąć małżeństwa ze starzejącym się rozpustnym lordem, szuka towarzystwa Logana Scotta - burzliwy romans z aktorem, właścicielem teatru i notorycznym kobieciarzem bez wątpienia sprowadzi na nią potępienie w oczach towarzystwa i wybawi od niepożądanego mariażu.
Logan to w rzeczywistości niezwykle skryty mężczyzna dręczony przeszłymi zdradami. Tymczasem bezpośrednia mała kokietka, całkowicie zagubiona w londyńskim wielkim świecie, zakłóca jego spokój radosną energią, urokiem i nieskalanym pięknem. Niewinny pocałunek przeradza się w coś więcej, coś zachwycającego i prawdziwego. Czy Logan i Madeline odnajdą w sobie odwagę, by w imię miłości zrzucić maski, za którymi się ukrywają?

Wspominałam już kilkakrotnie, że lubię pióro Lisy Kleypas.Poza tym dawno nie miałam w rękach dobrego romansu historycznego, a na zimę byłby jak znalazł. Trzeba się w coś zaopatrzyć.

VILETTE - CHARLOTTE BRONTE
23 PAŹDZIERNIK 

 Lucy Snow - młoda Angielka, która w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń straciła wszystko: rodzinę, dach nad głową, serdecznych opiekunów i jakiekolwiek zasoby materialne, pod wpływem impulsu decyduje się na desperacki krok i wsiada na statek, który zabiera ją do Francji. Szukając pracy trafia do miasta Villette, gdzie rzeczywiście los się do niej uśmiecha, jakby to sama opatrzność zaprowadziła ją w to miejsce. Lucy otrzymuje pracę na pensji dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck.
Lucy stara się nie oczekiwać od losu niczego poza spokojną egzystencją, to w obecnej chwili wydaje jej się spełnieniem marzeń. Ale życie wokół niej nie jest bynajmniej spokojne. Lucy mimowolnie zostaje
wplątana w wiele tajemniczych zdarzeń, a jej serce powoli zaczyna się otwierać..

Toż to Bronte moi drodzy! W nowym, absolutnie cudownym wydaniu. Jak można nie ulec pokusie kupienia takiego cuda? Poza tym po fantastycznej "Jane Eyre. Autobiografii" mam smak na więcej prozy autorki.


 CO Z CIEBIE ZA MATKA? - PAULA DAY
15 PAŹDZIERNIK

Przejmujący i złowieszczy thriller dla czytelników, którym podobała się „Zaginiona dziewczyna”.
Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez rodzinę dziecka, Lisa postanawia naprawić swój błąd. Wkrótce przekonuje się, że spokojne miasteczko, w którym mieszka, wcale nie jest takie, jak sobie wyobrażała…
Jak chwila nieuwagi i jeden błąd mogą zaważyć na reszcie życia? Jak daleko można się posunąć, by dopiąć swego? Czy można być jednocześnie idealną matką i realizować się zawodowo bez szkody dla dziecka? Jaką Ty jesteś matką?

Czytałam poprzedni tytuł należący do serii i mogę powiedzieć tylko tyle, że był świetny.  Dawno nie czytałam równie dobrego thrillera,  równocześnie jednak jestem zła bo narobił mi smak na więcej. Czy Paula Day sprosta zadaniu?