niedziela, 15 września 2013

Dopóki Cię nie zdobędę - Samantha Hayes

TYTUŁ: Dopóki Cię nie zdobędę
TYTUŁ ORYGINAŁU: Until You're Mine
AUTOR: Samantha Hayes
WYDAWNICTWO: Prószyński i S-ka
MIEJSCE I DATA WYDANIA: Warszawa 2013

Macierzyństwo to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Wreszcie pojawia się ktoś kto obdarza nas bezwarunkową miłością i kogo możemy kochać bez obawy, że nie odwzajemni naszego uczucia. Nic więc dziwnego, że na pewnym etapie życia posiadanie dziecka staje się kobiecym marzeniem. Niestety, czasami tak silnym, że niemożność jego spełnienia przeistacza się w obsesję.

Życie Claudii, bohaterki książkiDopóki Cię nie zdobędę” jest urzeczywistnieniem marzeń niejednej kobiety. Po trudnościach, z którymi przyszło jej się zmierzyć, czuje się szczęśliwa. Ma kochającego męża, dwójkę niesfornych, przybranych synów, spełnia się zawodowa jako pracownik opieki społecznej a teraz na dodatek spodziewa się upragnionego dziecka. Mimo że zbliża się termin , a James wypływa na morze, wcale nie zamierza zwalniać tempa. Zatrudnienie Zoe wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Niania jest miła i posiada dobre referencje, równocześnie jednak ma w sobie coś co nie budzi zaufania. Czy Claudia może czuć się bezpieczna? Zwłaszcza teraz, gdy w okolicy ktoś atakuje ciężarne?

Samantha Hayes dokonała czegoś, czego już od dawna nie dokonał żaden autor. Gdyby sugerować się jedynie opisem fabuły, nic nie wskazuje na porywającą i zaskakującą lekturę. Hayes od samego początku prowadzi grę ze swoimi czytelnikami. Mami nas słowami, podsuwa pod nos dowody i pozwala trwać w błędnym przeświadczeniu do ostatniego słowa. Budując pozornie banalną fabułę,  w rzeczywistości tworzy thriller z prawdziwego zdarzenia. Thriller, który od początku trzyma w napięciu, ale który dopiero pod koniec podnosi temperaturę do granic możliwości.

(...)

5,5/6

Na całą recenzję zapraszam Was do portalu dlalejdis.pl

8 komentarzy:

 1. To ciekawe, bo fabuła wydaje się być więcej niż słaba - widać autorka ma talent!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem bardzo dobra książka, przeczytałem ją jednym tchem. Świetnie opisana historia, do samego końca trzymająca w napięciu. Warta polecenia, ale wiadomo każdy ma inny gust.
  Pozdrawiam
  Ebooki4u

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno się skuszę na przeczytanie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm mam teraz trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony chcę przeczytać, a z drugiej tak nie za bardzo. Muszę dojrzeć do tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię czytać thrillery. Z tak dobrym jak ten jeszcze nigdy się nie spotkałam. Nie czytałam też żadnej negatywnej recenzji na temat tej książki :) Na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Intryguje mnie ta książka - chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz witam z uśmiechem na ustach. Wszystkie niezmiennie stanowią dla mnie zresztą niewyczerpane źródło motywacji. Będę więc wdzięczna za każdy, nawet najmniejszy pozostawiony przez Was ślad i, w miarę możliwości, postaram się na niego odpowiedzieć.
Kala