Zapowiedzi (16)

by - marca 31, 2013

Za czym powinniśmy się rozglądać w najbliższym czasie?


*

Z innej bajki - Jodi Picoult i Samantha van Leer
wyd. Prószyński i S-ka
2 kwiecień !

Opowieść o pierwszej miłości z baśniowym wątkiem w tle zachwyci czytelnika bez względu na wiek. Jodi Picoult po raz pierwszy w duecie z córką!
Prawdziwe bajki nie są dla ludzi o słabych nerwach. Dzieci są ścigane przez wilki i zjadane przez czarownice; kobiety zapadają w śpiączkę i padają ofiarą niegodziwych członków rodziny. Ale cały ten ból i męczarnie wynagradza im zakończenie: długo i szczęśliwie. Nieważne, że na półrocze dostałaś cztery minus z francuskiego i jako jedyna dziewczyna w szkole nie masz pary na bal semestralny. Długo i szczęśliwie to balsam na rozkołatane serce.
Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby z nosem w książce. Pewnego razu czyta bajkę o Oliverze, księciu spryciarzu – i ku swemu zdziwieniu nie może się od niej oderwać. Któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Oliverowi wydostać się z bajki? A może… sama się w niej znajdzie?

„Z innej bajki” to dwudziesta powieść Jodi Picoult, autorki światowych bestsellerów, a jednocześnie jej pierwsza książka dla młodzieży. Powstała przy współudziale jej nastoletniej córki Samanthy, według pomysłu tej ostatniej.


 Jak oddech - Małgorzata Warda
wyd. Prószyński i S-ka
2 kwiecień

Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że kiedyś się pobiorą. Jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika...
Opowieść o miłości i przyjaźni, która zmienia się w mroczną historię, gdzie wobec bezradności zostają tylko uczucia. Wszyscy szukają Staszka na swój własny sposób. Policja porusza się podrzuconym jej tropem: wstrząsającą fotografią chłopaka. Rodzina Staszka szuka odpowiedzi w przeszłości i zdarzeniach mogących mieć wpływ na zniknięcie. Natomiast Jasmin dociera o wiele dalej niż do rozwikłania tajemnicy. Otwiera się przed nią świat, w którym wszystko jest możliwe, gdzie czas można dowolnie naginać, a miłość nie ma końca.


 Pozwól się uwieść  - Anna Karpińska
wyd. Prószyński i S-ka
4 kwiecień

Marta, kobieta po czterdziestce, zostaje sama z dorastającymi bliźniakami, córką i synem. Rozstanie z niewiernym mężem jest dla niej dramatyczną decyzją, ponieważ nigdy nie przestała go kochać. Jej życie rozsypuje się jak domek z kart, i tylko tajemniczy Szymon, znajomy z internetowego forum, zdaje się ją rozumieć. Okazuje jej wsparcie, pomaga pokonywać trudności, podejmować wyzwania zawodowe i rodzinne. Marta staje się silniejsza i pewniejsza siebie. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uwolnić się od rodziny, która nie stanęła po jej stronie, zrobić wreszcie coś dla siebie. Znajduje piękny dom i marzy, by kiedyś zamieszkać w urokliwej orłowskiej willi.
Marta wiąże nadzieje na przyszłość z Szymonem. Internetowy ideał odwleka jednak termin spotkania. Kto kryje się po drugiej stronie sieci? Czy wiara w tę ulotną znajomość jest naiwnością? A może marzenie o wielkiej miłości się spełni?


Wilk - Katarzyna Berenika-Miszczuk
wyd. WAB
3 kwiecień

Sprawdź, co się wydarzyło przed Zmierzchem! Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od czasu przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone'a. Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...


 Obok Julii - Eustachy Rylski
wyd. Wielka Litera
3 kwiecień

Upalne lato 1963 roku. Baza samochodowa na południowo-zachodnich krańcach Polski. Małe "poniemieckie" miasteczko w cieniu wznoszącego się na wzgórzu zamku Kynast. "Przypominający Alaina Delona i być może na niego upozowany", przezywany przez szoferów "hrabią", 20-letni Janek Ruczaj spotyka po latach swoją niegdysiejszą nauczycielkę i młodzieńczą miłość, niepokojącą, piękna Julię Neider.

Wkrótce okazuje się, ze Julia pojawiła się tylko po to, by zniknąć. I to zniknąć przy pomocy Janka. Za tę pomoc zapłacą oboje gorzka cenę. Janek zafascynowany jest Hemingwayem (tę fascynację podzielał tez niegdyś Rylski) i przychodzi mu żyć w iście hemingwayowskim otoczeniu twardych mężczyzn. Staje
się jednak uczestnikiem obcej mu gry, która go niszczy. Chce czy nie chce, musi wydać wojnę absurdowi istnienia. Opowieść rozpięta jest między rokiem 1948 a współczesnością.

Opowieść, jak zawsze u Rylskiego, smakowita, pełna wirtuozerii języka i ukrytych sensów. Historia miłości. Historia powojennej Polski. Historia tęsknoty za tym, co nie może się ziścić.

You May Also Like

14 komentarze

 1. 3 pierwsze pozycje to moje "must read"! Nienawidzę takich notek, bo moja lista książek do przeczytania się powiększa, a i tak jest ogromna! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie pierwsze pozycje wpisane na listę do przeczytania. O Picoult już słyszałam, a "Jak oddech" zapowiedź widzę u Ciebie po raz pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba nic dla mnie..

  życzę Ci mokrego dyngusa, ale suchych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym przeczytać trzy pierwsze pozycje. Nieczęsto sięgam po książki polskich autorów a te dwie powieści bardzo mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tej listy chyba najciekawsza wydaje mi się Picoult.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa nowej książki Picoult. :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze trzy pozycje wprost muszę przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W sumie zainteresowały mnie jedynie dwie wymienione przez Ciebie książki "Wilk" oraz "Z innej bajki" :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa jestem nowej książki Jodi:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne zapowiedzi, sama nie wiem już, które książki powinnam kupić tyle ich jest :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Picoult to będzie mój priorytet :)

  Z przyjemnością zapraszam Cię na konkurs (na moim blogu), w którym do wygrania jest książka Gabrieli Gargaś "Jutra może nie być" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Prószyński zawsze wydaje świetne książki. ;) Nic tylko latać jak szalony do księgarni i wydawać wszystkie oszczędności. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nie tylko ja mam słabość do powieści wydawanych przez to wydawnictwo ;)

   Usuń
 13. Chyba na razie nic dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz witam z uśmiechem na ustach. Wszystkie niezmiennie stanowią dla mnie zresztą niewyczerpane źródło motywacji. Będę więc wdzięczna za każdy, nawet najmniejszy pozostawiony przez Was ślad i, w miarę możliwości, postaram się na niego odpowiedzieć.
Kala