Stosik marcowy - Zlodziejka Ksiazek

środa, 27 marca 2013

Stosik marcowy

Wiosna co prawda wciąż nie pozwala nam się cieszyć swoją obecnością, ale doczekaliśmy się przynajmniej świąt. Po wielu tygodniach ciężkiej harówki nareszcie mogę odetchnąć i odpocząć z książką w dłoniach. Nawet fakt, że, póki co, rolę owego umilacza musi przyjąć "Lalka" nie jest w stanie zepsuć mego wyśmienitego humoru ;)

Wielkimi krokami zbliża się również moja osiemnastka. I choć lubię mój "siedemnastkowy status", nie mogę się doczekać 4 maja. I nie, wcale nie chodzi o to że wreszcie będę pełnoletnia. Po prostu ktoś - tak, dokładnie Moniczko to do Ciebie - szykuje dla mnie ponoć  jakiś wystrzałowy prezent, a ja, jak to ja, nie mogę się doczekać by dowiedzieć się co to takiego.

Czas jednak na gością specjalnego czyli stos.

Stosik lewy (od dołu):

1. Krąg - Mats Strandberg i Sara B. Elfgren -  od wyd. Czarna Owca. Recenzje tej powieści mieliście już okazje przeczytać (o, tutaj ) i wiecie że byłam naprawdę zachwycona lekturą.
2. Portret pani Charbuqoue. Asystentka pisarza fantasy - Jefferey Ford  - od wyd. MAG. Moje pierwsze spotkanie z serią Uczta Wyobraźni i od razu strzał w dziesiątkę. Więcej dowiecie sie jednak wkrótce z recenzji.
3. Atlas chmur - - David Mitchell - zakup własny. Miałam nie kupować. Naprawdę. Ale jak zobaczyłam, że nakład się wyczerpuje, nie potrafiłam się powstrzymać
4. Mroczna toń - Tricia Rayburn - od. grupy wydawniczej Publicat. Mam sentyment do poprzednich części. Oby ta utrzymała pozom.
5. Prawo krwi - Tess Gerritsen - od wyd. Mira. Długo oczekiwana. Po poprzednich powieściach pani Gerritsen, które miałam okazje czytać jestem jak najbardziej dobrej myśli. .
6. Ukarać  zbrodnie - Erica Spindler - od wyd. Mira. Nadszedł czas by wreszcie spotkać się z chwaloną przez blogerów autorką. Obym i ja dołączyła do grona wielbicieli!

Stosik prawy (od dołu):

1. Szklany zamek - Jeanette Walls - od wyd. Remi. Że tak powiem pozycja  niespodzianka. Zupełnie nie mam pojęcia czego mogę sie spodziewać.
2. Przebudzenie - Kate Kerrigan - od grupy wydawniczej Publicat. Zaintrygował mnie opis a i okłądka odegrała tutaj swoją rolę. Zobaczymy co z tego wyniknie.
3. [geim] - Anders de la Motte - od wyd. Czarna Owca. Coś zupełnie innego. Oryginalnego, ciekawego. Z dużym, choć niezupełnie rozwiniętym, potencjałem. Recenzja się pisze.
4. Abel i Kain - Karolina Kwiatkowska - od wyd. Novae Res. Jestem ogromnie ciekawa co też takiego tkwi w tej powieści. Mam nadzieję, że sie nie zawiodę.
5. Pozłącany róg - Doda Około-Kułak - od wyd. Novae Res. Lubię powieści z historią w tle. Tak samo jak i sagi. Wiele sobie obiecuję po tym tytule.
6. Sekretne życie Jóżefiny - Carolly Erickson - od grupy wydawniczej Publicat. Napoleon Bonaparte - ta osoba mówi sama za siebie. Ciekawe czy beletryzowane powieści historyczne autorki innej niż Philippa Gregory przypadną mi do gustu.