Liebster blog

Ktoś już kiedyś nominował mnie do "Liebster Blog", ale mój marny umysł zupełnie o tym zapomniał. Wybaczcie. Tak to jest jak myśli się o tysiącach rzeczy na minutę a nie skupia na tym co rzeczywiście w danej chwili istotne. Bywa

Dzisiaj będzie bez przydługiego wstępu. Dziękuję Emie Pisule za nominację ;) (O Boże! ale wstyd! nie jestem pewna czy poprawnie odmieniłam). Mam nadzieję, że nikt nie przyśnie przy lekturze moich odpowiedzi ;)

1. Ile czasu znasz swojego najlepszego przyjaciela?

Otaczam się gronem wielu cudownych ludzi. Każdy z nich zajmuje w moim życiu jakieś stałe, ważne miejsce, ale jest tylko jedna osoba, która znajduje się na samym przedzie owego grona. Moja  Mona, a dla mnie po prostu najukochańsza na świecie Monia ;*, jest moją siostrą, na dodatek starszą i siłą rzeczy znam ją całe swoje dotychczasowe życie. 4 maja będziemy obchodzić rocznice - 18!

2. Ulubiony smak tymbarka?

Dobra, może nie będę szczególnie oryginalna ale jabłko z miętą.  Uwielbiam jego delikatny, orzeźwiający posmak, ale w niczym nie równa on się przyjemności odczytywania tekstów wprost z zakrętek ;D

3. Wierzysz w horoskopy?


Nie. Ale naprawdę nie przeszkadza mi to w tym by codziennie rano oddawać się jego lekturze. Horoskopy to zresztą jedyna rubryka, którą od deski do deski czytam w "Metrze" (no, może oprócz pozdrowień). Sami rozumiecie, lepiej dmuchać na zimne.

4. Ulubiona piosenka?

Jestem zmienna jak pogoda. Zmieniam upodobania równie często co strój. Od zawsze upodobałam sobie jednak soundtracki  - ostatnio szczególną miłością darzę ten z "Les Miserables" (Bo jak można nie pokochać "Castle on a Cloud", "On my own" czy "Look down"? Ano się nie da). Oprócz tego stosunkowo często z moich głośników płynie "You will never know": - Imany czy "Down" Jasona Walkera.

5. Zima czy lato?

Lato <3 Zdecydowanie jestem ciepłolubnym człowiekiem. Poza tym Moi Drodzy w lecie wypadają wakacje. Jedyny okres zimowy, który przewyższa mą dozgonną miłość do lata to święta Bożego Narodzenia.

6. Co zamierzasz robić w ferie? Jeśli jesteś już po nich - co w nie robiłeś/aś?

Niestety, rzewnymi łzami pożegnałam już ferie. A jakie były? Cóż chyba takie jak zwykle - dużo filmów, jeszcze więcej książek i wypady na miasto. 

7. Jesteś rannym ptaszkiem, czy typowym śpiochem?

 Do rannego ptaszka mi daleko, ale nie cierpię późno wstawać. Mam wrażenie że ucieka mi przez to dzień i może ominąć mnie coś ważnego i cudownego.  . Powiedzmy więc że znajduję się gdzieś pomiędzy tym a tym.

8. Jak przedstawiają się twoje relacje ze swoim rodzeństwem (jeśli je masz)?

Jak już pewnie większość z Was się domyśla  - logika Moi Drodzy! - bardzo dobrze, a może nawet  lepiej. Większość moich znajomych zazdrości mi tak cudownego osobnika jakim jest moja kochana choć nieco  nerwowa (:P) siostrzyczka - mam nadzieję że z wzajemnością ;P

9. Lubisz chodzić na zakupy?

Oczywiście, choć nie każde. Na zakupach książkowych mogłabym jednak spędzić cały dzień, a i tak nie miałabym dość. Swoją drogą, wybrałabym się na takie ;)  

10. Ulubiony cytat?

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."
Antoine de Saint-Exupéry

"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
Albert Camus

"Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."
William Shakespeare


„Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są.”
Jodi Picoult

11. Najpiękniejsze wspomnienie? 

Uważam się za cholerną farciarę. Mam cudowną rodzinę - zarówno jeśli chodzi o siostrzyczkę jak i rodziców a swoje trzy grosze dorzuca jeszcze psiak. Oni codziennie dodają do mojej listy jakieś miłe wspomnienia (a przynajmniej się starają). Ale najpiękniejsze są te z wczesnego dzieciństwa - nic nadzwyczajnego, jakieś krótkie urywki z codziennego życia czy choćby  takie wakacje w Bułgarii - wchodzące słońce, promeda pełna niezwykłych ludzi i wycieczka do Nessebar - jednego z piękniejszych miejsc jakie widziałam.


Tym razem nikogo nominować nie będę. Jeżeli ktoś ma ochotę na udział w zabawie, gorąco zapraszam.

You Might Also Like

7 komentarze