Czekam na polskie wydanieSpójrzmy prawdzie w oczy, nie każda powieść, która przez nas zostaje okrzyknięta odkryciem roku, najlepszym przedstawicielem swojego gatunku albo po prostu doskonałym umilaczem czasu, spotyka się z zainteresowaniem reszty społeczeństwa. Fakt, że w naszych oczach jakiś tytuł zasługuje na miano bestsellera nie oznacza że staje się on nim natychmiastowo. A to z kolei sprowadza się do smutnego faktu - wydawnictwo może zrezygnować z wydania kontynuacji owego tytułu, gdyż, najzwyczajniej w świecie, im się to nie opłaca.

Oczywiście fakt nie wydania powieści nie równa się niemożności jej przeczytania, ale należy przy tym jednak pamiętać, że:
1) Niestety, nie każdy z nas posługuje się na tyle sprawnie językiem by zrozumieć i w pełni docenic przeczytaną powieść.
2) Tłumaczenia nieoficjalne dostępne na serwisie chomikuj po pierwsze są nielegalne, a po drugie ich jakoś pozostawia niestety sobą wiele do życzenia.


W takim wypadku nie możemy pozostawać bierni Moi drodzy. Wszyscy jesteśmy czytelnikami, a większość z nas również nieoficjalnie choruje na syndrom "MUST HAVE" i namiętny zakupoholizm/. To właśnie my, a nie nikt inny, stanowimy grupę docelową do której kierowane są oferty wydawnicze. Może gdybyśmy głośno i wyraźnie powiedzieli czego oczekujemy od wydawnictw, doczekalibyśmy się jakiejś satysfakcjonującej nas wszystkich reakcji.

Jakiś czas temu po internecie krążyła petycja odnośnie wydania w Polsce dwóch naprawdę cudownych serii - którą oczywiście podpisałam do czego zresztą serdecznie Was namawiam!.You Might Also Like

16 komentarze