Czekam na polskie wydanie

by - lutego 20, 2013Spójrzmy prawdzie w oczy, nie każda powieść, która przez nas zostaje okrzyknięta odkryciem roku, najlepszym przedstawicielem swojego gatunku albo po prostu doskonałym umilaczem czasu, spotyka się z zainteresowaniem reszty społeczeństwa. Fakt, że w naszych oczach jakiś tytuł zasługuje na miano bestsellera nie oznacza że staje się on nim natychmiastowo. A to z kolei sprowadza się do smutnego faktu - wydawnictwo może zrezygnować z wydania kontynuacji owego tytułu, gdyż, najzwyczajniej w świecie, im się to nie opłaca.

Oczywiście fakt nie wydania powieści nie równa się niemożności jej przeczytania, ale należy przy tym jednak pamiętać, że:
1) Niestety, nie każdy z nas posługuje się na tyle sprawnie językiem by zrozumieć i w pełni docenic przeczytaną powieść.
2) Tłumaczenia nieoficjalne dostępne na serwisie chomikuj po pierwsze są nielegalne, a po drugie ich jakoś pozostawia niestety sobą wiele do życzenia.


W takim wypadku nie możemy pozostawać bierni Moi drodzy. Wszyscy jesteśmy czytelnikami, a większość z nas również nieoficjalnie choruje na syndrom "MUST HAVE" i namiętny zakupoholizm/. To właśnie my, a nie nikt inny, stanowimy grupę docelową do której kierowane są oferty wydawnicze. Może gdybyśmy głośno i wyraźnie powiedzieli czego oczekujemy od wydawnictw, doczekalibyśmy się jakiejś satysfakcjonującej nas wszystkich reakcji.

Jakiś czas temu po internecie krążyła petycja odnośnie wydania w Polsce dwóch naprawdę cudownych serii - którą oczywiście podpisałam do czego zresztą serdecznie Was namawiam!.You May Also Like

16 komentarze

 1. O jest i mój brzydki baner :P
  Generalnie do niego jest petycja:

  http://www.activism.com/pl_PL/petycja/prosba-o-wydanie-kolejnych-tomow-serii-chemiczne-swiaty-oraz-dobrani/42028

  jeśli możecie- podpiszcie ją. Musi nam się udać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link do petycji jest podlinkowany ;)
   A sama petycja, oczywiście, podpisana

   Usuń
  2. Pomalutku z petycją, ale do przodu. :)

   Usuń
 2. Akcja, jak najbardziej mi się podoba i chyba też o niej napiszę u siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto! Im więcej osób usłyszy o akcji, tym lepiej ;)

   Usuń
  2. W takim razie piszę! :3
   Nie obrazisz się, jak coś zapożyczę? :)

   Usuń
 3. świetny pomysł, zaraz 'buduję' półeczkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że więcej osób dołączy się do akcji. No i może wśród Twoich tytułów znajdę coś o co chciałabym zawalczyć?

   Usuń
 4. Ta akcja to świetny pomysł i chętnie do niej dołączę, bo naprawdę warto. Okazuje się, że wiele ciekawych pozycji omija czytelników tylko dlatego, że żadne wydawnictwo nie chce ich wydać, jak to określiłaś "nie opłaca się".

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł! Sama dotychczas nie miałam takiej sytuacji, ponieważ raczej unikam serii lub wciąż nie jestem na bieżąco z wszystkimi wydanymi książkami autora, ale jestem w stanie to sobie wyobrazić, podobnie jest z innymi zagranicznymi produktami :) dlatego na pewno będę pamiętać o tej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Akcja zacna i warta wszelkiej propagandy :) Sami z L. ubolewamy nad brakiem polskich tłumaczeń pewnych powieści. Ja bym jeszcze poszedł krok dalej i zrobił podobną petycje na temat porzuconych serii. Często się zdarza, że wydawnictwa porzucają bieżące serie w połowie, bądź po 2 lub 3 książkach. Nie będę tutaj wskazywał nikogo palcem, bo bym "Amber" wybił oko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na polskie wydanie Susanny Gregory, bo do tej pory z osiemnastu napisanych książek z serii "Kroniki Matthew Bartholomew" w naszym kraju dostępne są zaledwie... trzy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł, na pewno warty rozpropagowania. Mnie akurat nie dotyczy, ale porzucanie serii jest bardzo nie fair. To jak puszczenie tylko połowy odcinków serialu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł :) może też wezmę udział :) Też czekam na "The lying game" :)

  PS.
  Jakiś czas temu ruszyliśmy z nową akcją, dzięki której czytelnicy mogą dowiedzieć się nieco więcej o bloggerach
  Chcielibyśmy zaprosić cię do udziału w High Five! Pierwszym tematem są: Moje ulubione filmy.
  Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: http://recenzjum.blogspot.com/p/high-five_17.html

  OdpowiedzUsuń
 10. O! Całkiem sporo tytułów nam się powtarza :)
  Przesyłam mocno spóźnione podziękowania za notkę! :*

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz witam z uśmiechem na ustach. Wszystkie niezmiennie stanowią dla mnie zresztą niewyczerpane źródło motywacji. Będę więc wdzięczna za każdy, nawet najmniejszy pozostawiony przez Was ślad i, w miarę możliwości, postaram się na niego odpowiedzieć.
Kala