Zapowiedzi (6)

Jestem wyczerpana, wyczerpana, ale bezapelacyjnie szczęśliwa. To był naprawdę trudny tydzień Od zeszłej niedzieli do wtorku zostałam przywiązana do łóżka wysoką gorączką. Byłam tak wszystkim wyczerpana, że nie miałam siły na to by zabrać się za lekturę, nie mówiąc już  o tym by napisać o niej parę sensownych, treściwych zdań. Na całe szczęście jednak gorącymi herbatkami z pysznym sokiem malinowym udało mi się przegonić choróbsko, finiszować pierwszy semestr i teraz cieszyć się feriami.

Ten tydzień jest nieco  uboższy  od poprzedniego, ale za to wśród tytułów znajduje sie wiele naprawdę wspaniałych pozycji. Mam nadzieję że każdy z Was znajdzie dla siebie coś interesującego ;)

*

Rok, który wszystko zmienił - Georgia Bockoven 
wyd. Prószyński i S-ka
17 styczeń
Cztery siostry, które nigdy nie poznały swojego ojca - ani siebie nawzajem - spotykają się przy jego łożu śmierci. Czy będą chciały dowiedzieć się prawdy?

Chory na raka, zamożny biznesmen Jessie Reed pragnie odnaleźć swoje cztery córki, które opuścił przed laty. Prosi o pomoc prawniczkę Lucy, która składa kobietom niecodzienną propozycję: 10 milionów dolarów dla każdej z nich, pod warunkiem że zgodzą się co miesiąc spotkać i wysłuchać pozostawionych przez Jessiego taśm.

Elizabeth, choć otoczona kochającą rodziną, najciężej przeżyła rzekome porzucenie przez ojca. Ginger, zakochana w żonatym mężczyźnie, musi na nowo przemyśleć wszystkie swoje związki. Rachel w jednym dniu dowiaduje się prawdy o ojcu i romansie męża. Christina jest początkującym filmowcem i nie wie, czy warto dawać drugą szansę człowiekowi, którego od dawna uważała za zmarłego. Cztery siostry, które nie miały pojęcia o swoim istnieniu, odnajdą siłę i miłość, a rozwiązanie dręczących je problemów nadejdzie z najmniej spodziewanej strony.
 
 
 MamoTata -Jeremy Howe
wyd. Prószyński i S-ka
17 styczeń
 
Piękny, niezwykle szczery pamiętnik, ukazujący pełną poświęcenia miłość ojca i jego nierozerwalną więź z dziećmi

Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy'ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana.

Od tragicznego zdarzenia minęło 20 lat. Jeremy i jego córki są zupełnie innymi ludźmi, niż byliby, gdyby Lizzie nie straciła życia.
Jeremy Howe opowiada wstrząsającą historię swojej rodziny szczerze i uczciwie. Mówi o tym, co i jak się stało, pokazuje, w jaki sposób stawali na nogi, jak na nowo, krok za krokiem i kawałek po kawałku, składali w całość swoje życie, zniszczone przez dramat, z którym mało co może się równać. Jest na kartkach tej opowieści smutek, ale też przepełnia ją miłość, szacunek dla potęgi rodziny i wiara w przyszłość
 
 
Jedna chwila - Sarah Rayner
wyd. Prószyński i S-ka
15 styczeń

Urzekająca opowieść o miłości, stracie, rodzinie i przyjaźni, przetłumaczona na 11 języków i sprzedana w setkach tysięcy egzemplarzy.

Siódma czterdzieści cztery rano, zatłoczony pociąg relacji Brighton-Londyn. Jedna z kobiet dla zabicia czasu obserwuje podróżnych. Siedząca naprzeciwko niej dziewczyna nakłada makijaż. Mężczyzna po drugiej stronie przejścia czule pieści dłoń żony, gdy nagle dostaje ataku serca. Pociąg zatrzymuje się, ktoś wzywa karetkę. Dla przynajmniej trzech pasażerów nic nie będzie już takie samo. Lou jest świadkiem ostatnich chwil życia mężczyzny. Kiedy okazuje się, że pociąg dalej nie pojedzie, wsiada do jednej taksówki z Anną, najlepszą przyjaciółką Karen. Kim jest Karen? Żoną zmarłego mężczyzny.

"Jedna chwila" opowiada historię tych trzech kobiet, rozgrywającą się w ciągu kolejnych siedmiu dni.
 
 
Pierwsze koty robaczywki - Karina Bonowicz
wyd. Prószyński i S-ka
15 styczeń
 
Ida kończy studia, po czym... znów trafia do szkoły średniej, tym razem jako belferka.

Tam przyjdzie jej zmagać się nie tylko z nową maturą, Myszorem, Dywanową i resztą niezbyt atrakcyjnego ciała pedagogicznego, ale również z uczniami, w których buzują hormony. Na dodatek zacznie bić rekord w stawianiu się na dywaniku (tureckim!) u dyrektora wuefisty i ratowaniu z opałów współlokatorów: fanatycznej wielbicielki szpinaku Ady i jej pokręconego chłopaka Qrka. Żeby tego było mało, na głowie będzie miała ucznia czującego do niej miętę oraz byłego chłopaka - egocentryczną gwiazdę dwóch reklam i jednego serialu - z którym rozstała się z bardzo ważnych powodów, których zupełnie sobie nie może przypomnieć...
 
 
Niewolnice - Dolen Perkins-Valdez
wyd. Nasza Ksiegarnia
16 styczeń

"Niewolnice" to poruszająca analiza ludzkiego serca, ludzkich wyborów i ich konsekwencji.
Doskonały debiut literacki w niezwykły sposób opisujący losy ciemnoskórych kobiet u schyłku epoki niewolnictwa. Cztery młode kobiety są wykorzystywane seksualnie przez swoich panów. Na kolejnych stronach powieści obserwujemy budzącą się w nich samoświadomość, pragnienie wolności i szacunku do samych siebie. Dolen Perkins-Valdez próbuje odpowiedzieć na pytanie, co takiego działo się między niewolnicami, a ich właścicielami, że mając wolność na wyciągnięcie ręki, nie próbowały po nią sięgnąć?

You Might Also Like

10 komentarze