poniedziałek, 28 listopada 2011

Stosik 12/2011

Grudzień zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim idą święta - najcudowniejszy okres w ciągu roku. Co prawda nauczyciele nie poczuli jeszcze  owej magi i uporczywie gnębią nas nawałem szkolnych obowiązków, ale zdarzają się jednak cudowne dni podczas, których nie trzeba robić absolutnie nic - co jeszcze nie tak dawno byłoby nie do pomyślenia. Ogółem rzecz biorąc - wszystko płynie swoim torem może nie do końca po mojej myśli, ale jednak w sposób, który można uznać za przystępny. 
Nie przedłużając jednak - nowy stosik!

Od góry:

1. Kwiaty od Artiego - Bridget Asher - egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Otwarte. Może nie do końca spełnił on moje czytelnicze wymagania, ale z czystym sumieniem można go nazwać przyjemnym umilaczem czasu. Recenzja tutaj.
2. Carol. Opowieść wigilijna - Bob Hartman - egzemplarz otrzymany od Sztukatera. Uwielbiam "Opowieść wigilijną" w oryginalnej wersji, więc mam dobre przeczucia.
3. Neva - Sara Grant - zakup własny w trakcie Targów Książek. Promocja niemal 50-procentowana, aż żal było nie wziąć! A, że antyutopje uwielbiam, nie mogłam się powstrzymać przed zakupem!
4. Błękit szafiru - Kerstin Gier - również zakup własny podczas targów. Wszyscy tak wychwalali, poza tym pierwsza część niezmiernie przypadła mi do gustu, więc nie mogłam nie zakupić kontynuacji.
5. Madame Hemingway - Paula McLain - twórczość pana Hemingway'a co prawda nie bardzo wpasowała się w mój gust, ale pozycja i tak zapowiada się niezwykle zachęcająco. Egzemplarz od wydawnictwa Bukowy Las
6. Anielski ogień - Courtney Allison Moulton - również podarunek od wydawnictwa Bukowy Las. Słyszałam wiele pochlebnych opini, mam nadzieję, że mi również przypadnie do gustu.
7. Top modelka. W sidłach kariery - Richard Green - wielki zawód. Pozycja czytana przeze mnie obecnie. Spodziewałam się czegoś o wiele, wiele lepszego, ale cóż. Egzemplarz od Sztukatera.
8. Niebieski ptak - Piotr Wojasz - literatura polska zawsze stanowi dla mnie niespodziankę. Nie wiem czego mogę się spodziewać, ale mam raczej dobre przeczucia. Egzemplarz od wydawnictwa Videograf II

12 komentarzy:

 1. super stosik! Szczególnie zazdroszczę Nevy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny stosik ;) Ciekawi mnie Neva Pozdrawiam :0

  OdpowiedzUsuń
 3. Również strasznie zazdroszczę Ci Nevy :( choc reszta też wydaje się bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny stos! Najbardziej zazdroszczę "Błękitu Szafiru" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękny stosik! Trylogię Czasu od pani Kerstin Gier bardzo, ale to bardzo sobie cenię. Czerwień Rubinu czytałam już z trzy razy w całości, dwójkę dopiero dwa razy. Anielski ogień mi się spodobał.
  Życzę dużo wolnego czasu na czytanie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach i jeszcze oczywiście Neva! Jako antyutopia nawet ciekaw się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miły stos.
  Strasznie jestem ciekawa "Nevy". Poza tym "Madame Hemingway" zbiera same pozytywne recenzje, czekam więc i na Twoją.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, szkoła teraz wyjątkowo daje się we znaki..

  Stosik cudny! Czekam na recenzję "Top modelki", ale widzę, że niczego dobrego po tej książce mam się nie spodziewać :>

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękności, same perełki. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Błękit Szafiru wspominam bardzo miło. TO była książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny stosik! Mam kilka pozycji :) Zdecydowanie zazdroszczę "Błękitu szafiru". Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz witam z uśmiechem na ustach. Wszystkie niezmiennie stanowią dla mnie zresztą niewyczerpane źródło motywacji. Będę więc wdzięczna za każdy, nawet najmniejszy pozostawiony przez Was ślad i, w miarę możliwości, postaram się na niego odpowiedzieć.
Kala