Zapowiedzi, październik 2011

by - września 29, 2011

Wrzesień powoli odchodzi w niepamięć, a mi na samą myśl robi się słabo. Jako pierwszoroczni mieliśmy stosunkowo wolny  od obowiązków miesiąc, a prawdziwe schody zaczną się właśnie dopiero w październiku. Ale nie narzekam, naprawdę. Jak na razie wszystko sprawnie zmierza ku dobremu, nauczyciele szczególnie jeszcze nie zawracają sobie nami głowy (oprócz mojej kochanej pani od rosyjskiego. Dziękuję, naprawdę, że w ciągu niecałego miesiąca zdążyła mnie pani spytać już DWA razy), a klasa coraz bardziej się ze sobą zżywa. 
Wrzesień bogaty był również w nowe współprace. Udało mi się nawiązać kontakt z trzema nowymi wydawnictwami, ponad to miałam okazję zrecenzować egzemplarz specjalnie dla portalu nakanapie.pl.
Co czeka nas w październiku?

Krew na placu Lalek

W zrujnowanym, opuszczonym pałacu na pograniczu niewielkiego miasteczka, z głębokiego snu budzi się młoda kobieta – Maria. Leży na zabrudzonej starym tynkiem podłodze. Wokół zniszczone ściany, fragmenty starych malowideł, na suficie – miejsce po wielkim, zapewne wspaniałym niegdyś żyrandolu. Gdy odzyskuje świadomość, dostrzega stojącą przy niej ośmioletnią dziewczynkę, rozpaczliwie proszącą o pomoc, która nie potrafi jednak wyjaśnić, czego się boi. Mimo że Maria doskonale pamięta, z kim i w jaki sposób przybyła do pałacu, nikt nie pamięta jej. Nikt z miasteczka nie ma też pojęcia, kim jest ośmiolatka. W domu rodzinnym Marii mieszkają zupełnie nieznani ludzie. Jej samej nie rozpoznają ani sąsiedzi, ani dotychczasowi znajomi, a policja nie jest w stanie odszukać jej nazwiska w żadnym spisie ludności. Przerażona kobieta rozpoczyna dochodzenie na własną rękę, aby odnaleźć utraconą tożsamość i uciec przed nieznanym zagrożeniem. Prawda zmrozi krew w żyłach tych, którzy ją poznają. 
18.10.2011 

13 godzina

Osiem lat szczęśliwego małżeństwa Nicka i Julii zamienia się w pył, gdy mężczyzna znajduje zmasakrowane zwłoki żony we własnym garażu. Oskarżony o zbrodnię, Nick nie ma żadnych szans, by uniknąć kary. Dowody jednoznacznie wskazują na niego, a policja nie daje wiary opowieściom o ośmiu latach absolutnego szczęścia... Ale Nick nie popełnił morderstwa. Wie o tym tajemniczy starszy mężczyzna, który zjawia się w pokoju przesłuchań zamiast adwokata. Nieznajomy daje Nickowi list i złoty chronometr. A także nadzieję na ocalenie Julii i odkrycie tożsamości zabójcy. Z pozostawionej przez mężczyznę wiadomości wynika, ze od tej pory Nick będzie dwanaście razy przenosił się w czasie – po upływie każdej kolejnej godziny przeniesie się dwie godziny wstecz – pod warunkiem, że nie da sobie odebrać chronometru. W trakcie szaleńczej podróży do przeszłości Nick będzie miał szansę odwrócić los i odzyskać żonę. Jednak każde podjęta w przeszłości decyzja zmienia to, co dopiero nastąpi. Nick szybko orientuje się, ze jego działania mają nieprzewidziane skutki i że jeśli chce ocalić Julię, musi dokładnie przemyśleć każde posunięcie.
7.10.2011 

Drugie dziecko

W niewielkim, sennym, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii zostaje w wyjątkowo bestialski sposób zamordowana studentka. Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów.
Parę miesięcy później, w pobliżu samotnej farmy, zamieszkałej przez zdziwaczałego wdowca i jego córkę, zostaje popełniona kolejna zbrodnia. Tym razem ofiarą pada starsza kobieta.
Ambitna i żądna sukcesu komisarz Valerie Almond za wszelką cenę pragnie złapać sprawcę. Podejrzewa, że klucz do rozwiązania tajemniczych morderstw tkwi w przeszłości rodziny drugiej z ofiar. Nie przypuszcza jednak, że tajemnica będzie sięgać aż czasów drugiej wojny światowej, kiedy to w miasteczku pojawiła się z ewakuowanego Londynu dwójka dzieci.
Valerie odkrywa, że wszelki ślad po jednym z dzieci, niedorozwiniętym umysłowo chłopcu, bezpowrotnie zaginął. Co się stało z drugim dzieckiem? Czyżby powrócił teraz jako dorosły mężczyzna, by się okrutnie zemścić? Jeśli tak, to za co? Czy uderzy po raz trzeci? Jaką mroczną tajemnicę kryje odludna farma i jej dziwni mieszkańcy?  
19.10.2011

Niedoręczony list

Wzruszająca powieść o kobietach, dla których miłość i honor były ważniejsze niż życie. Których losy odmieniła wojna i pewne niewysłane listy… Jest rok 1940. Na Londyn spadają bomby. We Franklin, nadmorskim miasteczku w Massachusetts, Iris James słucha wiadomości z Wielkiej Brytanii i czuje, że wkrótce wojna i dla niej stanie się brutalną codziennością. Jako sumienna naczelniczka poczty sprawuje pieczę nad ludzkimi sekretami. Relacje o dramacie wojny docierają również do pewnego młodego małżeństwa. Will jest lekarzem – załamany tragedią, w której uczestniczył, odpowiada na apele o pomoc i wyrusza do Londynu. Emma, zdruzgotana decyzją męża, czeka na listy od niego…
5.10.2011 

Smak szczęścia

Czy dla miłości warto rzucić wszystko? Angelica, autorka doskonale sprzedających się książek dla dzieci, nawiązuje ożywioną korespondencję e-mailową z Jackiem. Szybko dochodzi do wniosku, że łagodny flirt nie zaszkodzi ani jej samej, ani jej małżeństwu. Nigdy nie naraziłaby przecież na niebezpieczeństwo swojego stabilnego związku ani szczęścia i spokoju ukochanych dzieci... Kiedy jednak pisarka wyjeżdża w trasę promocyjną do Republiki Południowej Afryki, jej rzeczywisty romans z Jackiem zaczyna się na dobre.
19.10.2011

Spalona 

W Domu Nocy sprawy nie wyglądają dobrze. Zoey Redbird znalazła się na rozdrożu: ze złamanym sercem, patrząc, jak rozpada się wszystko, w co wierzyła, ma ochotę na zawsze pozostać w Zaświatach. Słabnie w oczach i coraz trudniej jest przypuszczać, że uda jej się wrócić do przyjaciół i naprawić świat. Jedyna osoba wśród żywych, która może do niej dotrzeć – Stark – musi najpierw odnaleźć drogę. Tylko jak? Pozostało tylko siedem dni…Tymczasem Stevie Rea skrywa tajemnicę, która może stanowić klucz do sprowadzenia Zoey z powrotem do świata, lecz jednocześnie grozi jego zniszczeniem.
19.10.2011

Pretty Little Liars. Doskonałe

MYŚLAŁYŚCIE, ŻE WAM ODPUSZCZĘ? PRZEZ CAŁY CZAS MAM NA WAS OKO. I MOŻE NAWET PATRZĘ NA WAS TERAZ.
A.
Do mediów trafia film z ostatnich wspólnych wakacji Emily, Hanny, Arii, Spencer i Ali. Wspomnienia tamtego lata wracają ze zdwojoną siłą, a tajemniczy nadawca SMS-ów zaczyna realizować swoje groźby.
Sekrety czterech przyjaciółek już wyszły na jaw, teraz gra toczy się o najwyższą stawkę.
A. popełnia jednak błąd. Czy to wystarczy, by zdemaskować A.? 
5.10.2011

Pretty Little Liars. Niewiarygodne

TĘSKNIŁYŚCIE?
DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA.
A.
Wakacje w Iowa, zajęcia artystyczne ze „sztuki mimowolnej”, udział w prestiżowym konkursie – nic nie dorówna atrakcjom, jakie A. serwuje Arii, Hannie, Spencer i Emily. Myli tropy i wodzi dziewczyny za nos, a krąg podejrzanych wciąż się powiększa. Niespodziewanie na jaw wychodzi nieznany epizod z życia Ali, który rzuca nowe światło na jej tajemnicze zniknięcie.
Teraz zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Kto wytrzyma to tempo?
19.10.2011


Zapach spalonych kwiatów

Czy to właśnie to uczucie? Swędzenie w miejscu poza zasięgiem ręki, uporczywe i niedające spokoju? Freya była tak rozpalona, że myślała, że lada chwila po prostu eksploduje i zostaną z niej tylko popiół i diamenty. Przestań na niego patrzeć, powiedziała sobie.
Freya wiedziała, że igra z ogniem, a mimo to nie potrafiła się powstrzymać. W powietrzu od niewyobrażalnego napięcia czuć było zapach spalonych kwiatów. Czuła, że jakaś nieopisana siła pcha ją w ramiona mężczyzny. Sęk w tym, że zupełnie nie tego, co trzeba – brata narzeczonego. W miejscu zupełnie nie tym, co trzeba — na własnym przyjęciu zaręczynowym. Czuła pod skórą, że zbliżają się kłopoty. Nie ona jedna…
Joanna od kilku dni przeczuwała, że coś niedobrego dzieje się w miasteczku. Kiedy zobaczyła martwe ptaki na plaży, wiedziała już, że to nie przypadek. Kojarzyła te oznaki.
Do tego wszystkiego Ingrid, na pozór najspokojniejszą z kobiet z rodu Beauchamp, zaczęły dręczyć niepokojące koszmary…

Trzy kobiety. Dwóch mężczyzn i jedna tajemnica. 
19.10.2011 

Biała jak mleko, czerwona jak krew

Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.
Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.
Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość. 
5.10.2011

Anielski ogień

Pierwsza część trylogii, której akcja pędzi w zawrotnym tempie, bohaterowie mają silne charaktery i walczą starożytną bronią, miłość jest wielka, a wyzwania przerażająco groźne. Najpierw pojawiają się koszmary. Każdej nocy Ellie dręczą straszne sny o monstrualnych potworach, które polują na nią i ją zabijają. Potem przychodzą wspomnienia. Kiedy Ellie spotyka Willa, odnosi wrażenie, że coś sobie przypomina, że jej dusza zna go od wieków, lecz nie potrafi tego uchwycić pamięcią. W siedemnaste urodziny Will budzi w Ellie jej moc. Teraz dziewczyna może walczyć z istotami, które czyhają na nią w ciemności. Jej zadaniem jest polować na kosiarzy, istoty, które pożerają ludzkie dusze. Lecz by przetrwać niebezpieczną i odwieczną walkę aniołów z upadłymi, Ellie musi też poznać tajemnice ze swoich poprzednich wcieleń, które mogą okazać się zbyt straszne, by je unieść.
19.10.2011 

Cisza

Nora budzi się w zupełnie obcym świecie. Nie potrafi sobie przypomnieć wydarzeń z kilku ostatnich miesięcy. Jedynym pomostem łączącym ją z przeszłością jest powracające wspomnienie czarnych, magnetycznych oczu…Czy odzyska pamięć? Czy odnajdzie ukochanego?
Czas nagli, gdyż Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę z siłami zła. Zła, które może zrujnować ich wspólną przyszłość – na zawsze.
19.10.2011


Jak sami widzicie, interesujących pozycji jest sporo. Pozostaje jedynie pytanie jak znaleźć na nie czas pośród licznych obowiązków. Znając życie, większość z wymienionych przeze mnie pozycji będzie musiała jeszcze trochę poczekać zanim znajdę na nie czas.   

You May Also Like

13 komentarze

 1. Chyba z pięć książek sobie upatrzyłam:)). Mam nadzieję, że szybko je upoluję. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja raczej wyczekuję tej drugiej części z zapowiedzi - na pewno PLL i "Ciszę" :) Zobaczymy jak wypadnie "Zapach spalonych kwiatów" i "Anielski ogień", bo jak dobrze, to pewnie też się skuszę ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Z niecierpliwością wyczekuję na "Ciszę". Podoba mi się październik, bo zapowiada się miesiącem, w którym zostanie wydane wiele interesujących książek. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest ich mnóstwo ! a ja nie mam aż tyle kasy :( Już i tak zbieram grosz do grosza, by kupić te książki, które absolutnie muszę mieć zaraz po premierze, bo w innym wypadk, to się źle skończy ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. No właśnie książek masa, czasu zero. Ubolewam nad tym, ale jak wygram w Lotka to kupie sobie prywatną wyspę, a na niej tylko ja i książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A i owszem, Salezjanie. Skąd wiesz? :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę koniecznie przeczytać "Biała jak mleko, czerwona jak krew"! Coś ostatnio ciągnie mnie do takich powieści. No i obowiązkowo "Ciszę" bo stęskniłam sie już za Patchem :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha, serio? No to fajny przypadek :D. Kogo miałaś za wychowawcę?

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam z nią WDŻ w tamtym roku :D.
  Ja jestem 'pod opieką' p. Gietner ;).

  OdpowiedzUsuń
 10. Uczy, ale tylko dziewczyny ;).

  No cóż, jaki ten świat jest mały :D.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na ciszę czekam od kilku miesięcy :) PLL może być fajne :) I czekam jeszcze na "Błękit Szafiru", którego nie wymieniłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepowiednia - Aż sprawdziłam dwa razy. Nie wiem jak mogłam zapomnieć o mojej ukochanej trylogii. Wstyd!

  OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz witam z uśmiechem na ustach. Wszystkie niezmiennie stanowią dla mnie zresztą niewyczerpane źródło motywacji. Będę więc wdzięczna za każdy, nawet najmniejszy pozostawiony przez Was ślad i, w miarę możliwości, postaram się na niego odpowiedzieć.
Kala